Przejście nad autostradą w Utah odniosło duży sukces. Zobacz wideo

Wydział Zasobów Dzikich Zwierząt w Utah, który strzeże przyrody, opublikował 19 listopada film, na którym pokazano wspaniały wiadukt — Parleys Canyon Wildlife Operpass. Pokazuje on, jak wszystkie dzikie zwierzęta z niego korzystają. „To działa!” – komentują działacze.

Film przedstawiający zwierzęta przechodzące przez most jest niesamowity. Pokazuje, jak wygląda świat przyrody i jak ważne są takie udogodnienia jak wiadukty, które tak naprawdę ratują życie zwierząt. Link do filmu znajdziesz na końcu artykułu. Kamery w pobliżu i na moście uchwyciły wiele różnych stworzeń przechodzących przez autostradę I-80 w ciągu dnia.

Estakada, która ma 91,4 m długości i 14,6 m szerokości działa już drugi rok. Zwierzęta już przyzwyczaiły się do tej trasy i migrują nią przez bardzo ruchliwą drogę międzystanową-80. Estakada nie tylko chroni zwierzęta, ale także zapewnia bezpieczeństwo kierowcom. Nie muszą się obawiać, że dzikie zwierzę nagle pojawi się na drodze.

Z przejścia korzystają: wiewiórki, jelenie, łosie, rysie, a nawet niedźwiedzie. Jest tam naprawdę duży ruch.

Teraz projekt przyciągnął uwagę nie tylko mediów tradycyjnych, ale również jest popularny w mediach społecznościowych i na stronach internetowych takich jak Reddit i Imgur. Oryginalny film uzyskał ponad 1,6 miliona wyświetleń w niecały tydzień.

Zbudowany w 2018 roku sam projekt kosztował 5 milionów dolarów. Inwestycja się opłaciła, co widać filmie. Dzięki niemu wiele zwierząt zachowało życie.

Reklama

Badanie wykazało, że w latach 1992-2002 aż 61,15% wszystkich kolizji miało miejsce tylko na 10 dużych trasach w Utah. To tylko pokazuje, że zmiany w infrastrukturze w strategicznych miejscach mogą mieć ogromne pozytywne skutki.

Wydział Zasobów Przyrody w stanie Utah zbudował także około 6 mil ogrodzenia w pobliżu, które odgradza od autostrady i kieruje na wiadukt.

Reklama

Link do filmu: https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=3416838815036581

Zdjęcie: Utah Division of Wildlife Resources

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama