Papugi w zoo zaczęły powtarzać przekleństwa i się z tego śmiać. Jaka była reakcja dyrekcji?

Zoo we Friskey w hrabstwie Lincolnshire sprowadziło nowe papugi w połowie sierpnia. Ptaki odbyły kwarantannę i spędzając ze sobą czas oraz widując jedynie pracowników zoo, nauczyły się przekleństw. Do dziś nie wiadomo skąd się ich nauczyły. Ani pracownicy, ani papugi nie przyznają się do tego, jak to się wszystko zaczęło.

Banda 5 afrykańskich, niesfornych ptaków powtarzać przekleństwa, a także naśladować śmiech, który towarzyszył pracownikom, po usłyszeniu ptasich wiązanek. Widząc zainteresowanie wśród tłumów, papuzia banda, zaczęła powtarzać niecenzuralne słowa, bawiąc przy tym publikę, jednocześnie pewną jej część wprawiając w zakłopotanie. Do zoo w Lincolnshire Wildlife Park w Wielkiej Brytanii przychodzą głównie dzieci. Dyrekcja nie miała wyjścia i postanowiła na jakiś czas wyciszyć sprawę i same ptaki, izolując je od odwiedzających.

Dyrektor zoo Steve Nichols postanowił odseparować ptaki od siebie i umieścić Żako z innymi gatunkami papug. W ten sposób powinny nauczyć się innych papuzich dźwięków. Jest nadzieja, że zapomną o przekleństwach i jeśli nie będą obok siebie – nie będą miały na siebie złego wpływu.

Jakie papugi powtarzają słowa?

Żako to średniej wielkości, szary ptak. Osiąga długość około 33 cm. Wygląda bardzo niepozornie i patrząc na nią, człowiek nie spodziewa się zdolności, które ma. Ta papuga to naprawdę niezłe ziółko.
Żyje około 40-60 lat, dlatego, jeśli zdecydujesz się na zakup Żako, musisz zdawać sobie sprawę z jej zdolności i naprawdę to lubić.

Przeklinające papugi.

Żako to jedna z tych papug, która mówi naprawdę dużo. Co więcej, jeśli słowa, które powtarza, wywołują zainteresowanie i reakcję otoczenia, to będzie je chętniej powtarzać. Dlatego przekleństwa to numer jeden na liście powtarzanych przez papugi słów. Większość ptaków używa niecenzuralnych słów raz na jakiś czas. Nasza banda z brytyjskiego zoo nakręcała się wzajemnie, dlatego wiązanki były wyjątkowo siarczyste i nikt nie był w stanie przerwać ich wulgarnego języka.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama