Kojot uratowany ze śmiertelnej pułapki.

Jonsie Ross, koordynatorka ratownictwa California Wildlife Center, przez trzy dni tropiła młodą samicę kojota, której głowa utknęła w rurze drenażowej. Następnie uratowała zwierzakowi życie.


Kojot w tarapatach został po raz pierwszy widziany w dzielnicy Winding Way , według lokalnej mieszkanki Lori Gray, która zobaczyła kojota podczas wycieczki konnej. „Myślałem, że to mrówkojad, to była najdziwniejsza rzecz jaką widziałam. Zobaczyłam to tylko kątem oka – powiedziała konnych wycieczek. „To również wystraszyło mojego konia. Nie sądzę, żeby to zwierzę był w stanie przeżyć z taką fajką na głowie. ”

Gray następnie rozmawiała ze swoim sąsiadem, Tonym Bartonem, który niezwłocznie skontaktował się z California Wildlife Center.
„Jonsie z CWC była absolutnie nieugięta w swoim dążeniu do pomocy temu młodemu zwierzęciu” – powiedział Barton. „Jest naprawdę wartościową osobą dla tej społeczności. Posiada olbrzymią pasję i miłość do dzikich zwierząt. Dodatkowo zna tych naszych sąsiadów jak mało kto”.


Kojot, który został uratowany miał niespełna rok. Po wyciągnięciu z opresji przechodził rekonwalescencje u boku swojej wybawczyni w centrum. Po stwierdzeniu, że samica odzyskała siły, została wypuszczona z powrotem na łono natury.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Podróż z psem - poradnik

Wakacje, niezależnie od tego, czy wybieramy się na nie latem, zimą, czy w jakiejkolwiek innej [...]

Szkolenie psów obronnych

Celem szkolenia psów obronnych jest uzyskanie wysokiej dyscypliny oraz podporządkowania psa przewodnikowi. Szkolenie pozwala nauczyć psa zatrzymania napastnika, panowania nad jego własną [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama