Ryś o imieniu o Flaviu uciekł z Angielskiego zoo.

Ryś o imieniu Flaviu wydostał się z parku zoologicznego w Darmoor kilka godzin po jego przybyciu. Mówi się, że dwuletni samiec przegryzł deskę w swojej zagrodzie, aby uciec. Zoo znajduje się w wiosce Sparkwell, na południowo-zachodnim krańcu Dartmoor, w hrabstwie Devon w południowo-zachodniej Anglii.

Odwiedzający zoo zostali ewakuowani, gdy strażnicy zorientowali się, że Flaviu uciekł. Policyjny helikopter, psy tropiące oraz zespoły funkcjonariuszy oraz strażników rozpoczęły poszukiwania zaginionego rysia, który został wychowany w niewoli.

George Hyde, kierownik operacyjny zoo, a także policja próbowali zapewnić opinię publiczną, że kot raczej nie skrzywdzi ludzi, stwierdzając: „Jesteśmy na wsi, więc prawdopodobieństwo spotkania z rysiem jest bardzo nikłe. Prawdopodobnie jest bardzo przestraszony i będzie trzymał się z dala od ludzi ”. Dodał również, że ryś był karmiony i najprawdopodobniej przez pewien czas nie będzie szukał pożywienia.

Ryś został odnaleziony następnie wrócił do zoo. Poszukiwania trwały bardzo długo. Do lokalizacji samca zostały użyte drony.

Flaviu nie jest pierwszym zwierzęciem, które uciekło z zoo. Wilk który pojawił się w filmie „Kupiliśmy zoo” z Mattem Damonem i Scarlett Johansson w rolach głównychuciekł z zoo w 2005 roku, a następnie ponownie w 2007 roku.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama