Jak narysować kota- poradnik

Jeśli jesteś wielkim miłośnikiem kotów i jednocześnie lubisz rysować, z pewnością chciałbyś wiedzieć jak narysować idealnego mruczka. Przygotowałam dla Ciebie dokładną instrukcję, która pozwoli Ci stworzyć piękny portret Twojego ukochanego kota. Dzięki niej dowiesz się jak narysować kota ołówkiem i węglem. Będzie to świetna zabawa, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Zaczynajmy!

Spis treści: ( kliknij aby przejść )

 1. Jak narysować kota? 
  1. Jak narysować kota krok po kroku? 

   Jak narysować kota? 

   Rysunek kota wcale nie jest trudny, bynajmniej, to prostsze, niż Ci się wydaje. Oto instrukcja zawierająca pięć bardzo ważnych kroków – najpierw musimy zacząć od narysowania trzech kółek.

   Jak narysować kota krok po kroku? 

   1. Narysuj trzy kółka. Najlepiej użyć do tego ołówka. Kółka mogą być lekko spłaszczone od góry do dołu. Nie muszą, a nawet nie powinny być idealne. Bardzo ważne będą jednak proporcje. Najmniejsze kółko powinno być kocią głową, środkowe klatka piersiową, a najniższe, wielkością podobne do głowy, kocim zadkiem.
   2. Dodaj kontury – teraz trzeba narysować kontur kota. Zacznij od głowy i przejdź do naszkicowania tułowia, tak jak na rysunku.
   3. Teraz trzeba dorysować mruczkowi łapki i ogon. Od największego, środkowego kółka, powinny odchodzić przednie łapki, od dolnego kółka tylne łapki i ogon. Kiedy już uda ci się narysować cały kontur kota, popraw wszystkie kontury i wzmocnij kreskę. Możesz to zrobić dociskając mocniej ołówek, albo użyć do tego specjalnego pisaka. Kreska może być nieco nierówna i poszarpana. W zasadzie nawet lepiej, żeby taka była, bo stworzy ciekawy i realistyczny efekt kociego futerka.
   4. Uzupełnij wszystkie szczegóły – To już przedostatni krok. Tutaj trzeba zacząć od rysunku oka – najpierw dokładnie narysuj dwie zaokrąglone linie. Nie przejmuj się, jeśli nie wyjdą idealnie, zawsze możesz je nieco zetrzeć i poprawić. Następnie zabieramy się za rysowanie nosa – zaznacz go małym trójkącikiem. Od noska powinny odchodzić linie pyszczka, powinny być lekko zaokrąglone.
   5. Wykończenie szczegółów – gratulacje, Twój rysunek jest już prawie gotowy! Teraz wystarczy tylko uzupełnić szczegóły, żeby dodać Twojemu mruczkowi nieco realizmu. Trzeba dokończyć rysunek oczu, czyli narysować źrenice i ich dolną część. Dodaj również wibrysy i pamiętaj o tym, żeby każdy był nieco innej długości. Naciśnij ołówkiem mocno zaczynając tworzyć kreskę, i dokończ rysując delikatnie koniec wibrysa. Możesz popracować również nad uszami, dodaj kilka kresek, dorysuj dokładniej linię futerka. Diabeł tkwi w szczegółach! 
   6. Ten krok jest opcjonalny. Możesz pokolorować lub pomalować swojego narysowanego kotka, jak tylko chcesz. Dobrym wyborem będą akwarele, które wybaczają drobne błędy. Możesz też użyć pasteli, kredek, czegokolwiek chcesz – ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Możesz również dorysować lub domalować otoczenie kota, tak, by nadać rysunkowi nieco głębi. Taki rysunek może być fantastyczną częścią prezentu lub kartką urodzinową, którą można później oprawić w ramkę. Miłośnicy kotów będą zdecydowanie zachwyceni! Jak widzisz, rysowanie kota jest naprawdę proste i szybkie, a praktyka czyni mistrza!

   Zapisz się na newsletter!

   Autor: Maja Magiera

   Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

   Reklama

   Podobne artykuły

   Dlaczego koty liżą masło?

   Masło jest jednym z absolutnie ulubionych kocich przysmaków. Większość opiekunów kotów przyznaje, że ich pupile [...]

   Reklama

   Czytaj dalej

   Jak nauczyć psa sztuczek?

   Jak nauczyć psa sztuczek? Z pewnością każdemu właścicielowi zależy na tym, żeby ich psiak był [...]

   Dodaj komentarz

   Reklama