Dominikana zakazuje handlu delfinami.

Ric O’Barry’s The Dolphin Project, najdłużej działająca na świecie organizacja zajmująca się ochroną delfinów w niewoli, ogłosiła, że ​​Republika Dominikany przyjęła rezolucję zakazującą sprzedaży delfinów.

Jak odnotowano na swojej stronie internetowej: „Zgodnie z przepisami opublikowanymi przez Ministerstwo Środowiska i Zasobów Naturalnych Republiki Dominikany, hodowanie większej liczby delfinów nie jest zabronione, ani też nie jest nielegalne. Natomiast kupowanie lub sprzedawanie tych stworzeń, jest już zakazane, co uniemożliwia, otwieranie nowych obiektów ich wyzysku.”

„Gratulujemy Ministerstwu podjęcia tej akcji, ponieważ jest to ważny krok naprzód dla lokalnych aktywistów, którzy ciężko pracowali w obronie wolności delfinów” – podała organizacja na swojej stronie internetowej. „Projekt Delfin zachęca rząd do bezterminowego przedłużania tych przepisów i eliminowania udogodnień, w tym programów pływania z delfinami, które wciąż są przetrzymywane w niewoli dla zysku”.

Założony w Dniu Ziemi w 1970 roku, The Dolphin Project pozostaje liderem w walce z niewolą delfinów, promowaniem ich rehabilitacji i wypuszczania na wolność.

Ponieważ świętujemy kolejną rocznicę Dnia Ziemi, Ric O’Barry napisał w liście: „Prosimy o dalsze udostępnianie naszych blogów i postów w mediach społecznościowych Dodatkowo zachęcam aby rozważyć wsparcie Projektu Dolphin poprzez wielokrotne darowizny i przekonywanie innych do akcji NIE kupię biletu na pokaz delfinów. „

„Razem zrobiliśmy wiele, aby zakończyć znęcanie się nad delfinami” – zauważył O’Barry – „nadal będziemy to robić”.

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama