Bajkowe ilustracje dzikich zwierząt, w których się zakochasz!

Nana Qi (lub Key) to artystka, która stworzyła cudowne ilustracje dla miłośników dzikiej przyrody. Jest już znana jako puffygator w mediach społecznościowych. To utalentowana ilustratorka i rzeźbiarka zwierząt z Nowej Anglii, w USA. Jej najpopularniejsze dzieła sztuki to urocze zwierzęta przedstawione na bajkowych ilustracjach.

Rysuje wszelkiego rodzaju dzikie i udomowione zwierzęta w swoim własnym, interesującym stylu. Nana miała trudne dzieciństwo i szukała pocieszenia w sztuce i zwierzętach. Kiedy była mała, było jej ciężko dorastać jako osoba kolorowa, w dodatku zmagająca się z problemami zdrowotnymi. Sztuka była jej lekarstwem i ucieczką od codziennych niepokojów.

Odkąd w marcu 2019 roku wypracowała swój własny, niepowtarzalny styl artystyczny, zdobyła ogromną popularność w Internecie. Aktualnie ma 115 000 obserwujących, zakochanych w jej ilustracjach.

„Uwielbiam zwierzęta w sztuce i sama rysuję prawie wyłącznie zwierzęta. Znajduję w nich radość i naturalny urok. W zeszłym roku założyłam konto na Instagramie i zaczęłam publikować swoje prace. Tak wiele osób powiedziało mi, że podobało im się to, że kontynuowałam tworzenie w tym stylu!” – powiedziała Key.

W swojej karierze Key rysowała dla firm: Smithsonian, Magic the Gathering, Spin Master i nie tylko. Jej ilustracje były prezentowane przez Procreate, muzea historii naturalnej i inne publikacje. Jako zapalona miłośniczka zwierząt współpracowała z organizacjami zajmującymi się ochroną przyrody, takimi jak Jane Goodall Institute. Key prowadzi również mały sklep, w którym sprzedaje drobiazgi z jej słodkimi ilustracjami zwierząt, takimi jak nadruki, naklejki i szpilki.

Ilustracje: puffygator

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama