Czym kierować się przy wyborze kociej karmy?

Każdy kot powinien mieć zbilansowana dietę, bazującą przede wszystkim na składnikach pochodzenia zwierzęcego. Kotów nie powinno się karmić domowym jedzeniem, gdyż może im to zaszkodzić. Czym więc karmić mruczki? Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze odpowiedniej dla nich karmy? Dowiesz się z naszego artykułu.

Mięsożerca z natury

Koty należą do zwierząt zdecydowanie mięsożernych. Z uwagi na fakt, iż proces udomowienia kota trwał dużo krócej niż udomowienie psów, koty zachowały wiele cech swoich dzikich przodków. Jest to doskonale widoczne w zachowaniu i kociej fizjonomii. Mruczki z uwagi na swój charakter drapieżnika zdecydowanie chętniej wybierają pokarm, który przypomina upolowaną ofiarę. O kociej mięsożerności świadczy też choćby wygląd uzębienia, które jest wprost stworzone do rozszarpywania kawałków mięsa. Ponadto żuchwa oraz szczęka kociaków nie jest przystosowana do żucia produktów roślinnych. Między innymi właśnie dlatego karma dla kota powinna zawierać przede wszystkim duże ilości mięsa.

Mięsne kąski dobrej jakości podstawą kociej diety

Wybierając kocią karmę powinniśmy postawić przede wszystkim na produkty z bogate w składniki odżywcze pochodzenia zwierzęcego. Na rynku dostępnych jest wiele mokrych karm, które z uwagi na swoją konsystencję, skład oraz wspaniałe aromaty są dla kotów bardzo atrakcyjnym posiłkiem. Warto wybierać produkty wysokiej jakości, zawierające wyselekcjonowane kąski mięsne, z jak najmniejszą ilość sztucznych dodatków i wypełniaczy. Karma dla kota składająca się z aromatycznych kawałków mięsa wysokiej jakości z pewnością zostanie doceniona przez naszego, nawet najbardziej wybrednego, mruczącego przyjaciela. Na rynku dostępnych jest też wiele kocich pokarmów specjalnego przeznaczenia: bezzbożowa karma, karma dla kotów wysterylizowanych czy też kocie superfood.

Co poza tym?

Chociaż mokra karma składająca się przede wszystkim z mięsa to zdecydowanie najlepszy wybór, którego może dokonać koci opiekun, kotom można też podawać karmę suchą. Sucha karma dobrej jakości to także gwarancja przyjemności kulinarnych dla kociego podniebienia i źródło cennych składników odżywczych. Warto wybierać suchą karmę, które została wzbogacona duża ilością witamin. Witamina A pozytywnie wpłynie na wzrok kociaka, witamina E wesprze jego odporność, a witamina D3 przyczyni się do utrzymania w zdrowiu zębów i kości. Warto skorzystać z bogatego asortymentu internetowych sklepów z żywnością dla zwierząt. W sklepie www.dolina-noteci.pl znajdą Państwo duży wybór karmy dla kota.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł partnera

Reklama

Podobne artykuły

Czego nie mogą jeść koty?

Właściciele kotów chcą zapewnić swoim zwierzakom wszystko co najlepsze. Zapewne i Ty pragniesz dać swojemu [...]

Reklama

Czytaj dalej

Czy kot może jeść masło?

Dlaczego koty liżą masło?

Masło jest jednym z absolutnie ulubionych kocich przysmaków. Większość opiekunów kotów przyznaje, że ich pupile [...]

Dodaj komentarz

Reklama