Australijska owca pozbawiona futra, które ważyło 20 kg!

Zastanawialiście się kiedyś jak wyjątkowo włochate zwierzęta znoszą wysokie temperatury i ciężar naturalnego “odzienia”? 

Owca Ewenice przez długi czas zaskakująco dobrze radziła sobie z tymi utrudnieniami! Zwierzę ponad cztery lata temu zbiegło z pastwiska i unikało strzyżenia. W lipcu na posiadłości w pobliżu Redcastle, około 140 km na północ od Melbourne, zauważono samotną merynoskę.

Królewskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ( RSPCA) zajęło się owcą, która z ich rąk trafiła prosto do weterynarza, została ostrzyżona, a następnie przeniesiona  do nowego domu w Geelong.

Warto jednak zauważyć, że samo strzyżenie Ewenice było nieprzeciętne, gdyż jej futro ważyło aż 20 kilogramów! Merynosy nie gubią “odzienia” i muszą być strzyżone co najmniej raz w roku, bo jeśli to nie nastąpi zwierzęta ulegają przegrzaniu, a  nawarstwienie brudu na ich skórze  powoduje ciężkie choroby.

Ten przykry incydent był kolejnym przypomnieniem (Ewenice nie była pierwszym merynosem, który uciekł przed strzyżeniem), że właściwa hodowla zwierząt jest niezbędna w utrzymaniu ich dobrostanu, niezależnie od rozmiarów i rodzaju hodowli w jakiej żyją.

fot: RSCPA

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama