Te psy miały wyglądać jak zupełnie inna rasa. Zobacz galerię, w której ewidentnie coś poszło nie tak

Szczeniaki, kiedy są maleńkie zazwyczaj nie wyglądają jak docelowa rasa. Mogą przez jakiś czas się zmieniać, zanim dorosną i osiągną swój docelowy kształt. Kiedy jednak już są dorosłe, a wciąż nie przypominają rady, którą powinny być to znaczy, że ktoś nas oszukał.

Takie „pomyłki” najczęściej zdarzają się w pseudo hodowlach w Polsce zwanych stowarzyszeniami. Organizacje te, nie muszą trzymać się żadnego wzorca, nie muszą wykonywać badań zdrowotnych rodziców. Często krzyżują bezmyślnie rasy między sobą lub członków rodziny. Nie dbają też o odpowiedni czas rekonwalescencji dla suki, co kończy się zaniedbaniami.

Każdy mały szczeniaczek jest słodki i nie trzeba się bardzo wysilać, aby go sprzedać. Mały słodki nosek i duże oczy sprzedają się same. Wtedy właśnie ludzie padają ofiarą pseudo hodowców, którzy potrafią za gigantyczne pieniądze sprzedać kundelka.

Zdarzają się również pomyłki, kiedy szczeniak jest adoptowany ze schroniska. Jeśli nie widzieliśmy rodziców danego psiaka to nie możemy być pewni, co z danego czworonoga wyrośnie, nawet jeśli jako szczenię przypomina jakąś rasę.

Zobacz zdjęcia od internautów, którzy twierdzą, że coś poszło nie tak z wyglądem ich psów.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama