Wyjątkowy pomnik psa, który zmarł 100 lat temu. Ludzie kładą przy nim patyki

Pomnik psa znajduje się na cmentarzu Green-Wood na Brooklynie. Ludzie zostawiają przy nim patyki, aby oddać hołd czworonogowi.

Każdy, kto jest właścicielem zwierzaka — szczura, ptaka, kota, psa lub innego stworzenia — wie, jak wyjątkowy może być związek między człowiekiem a zwierzęciem. Staje się towarzyszem, obrońcą, ratownikiem i pełnoprawnym członkiem rodziny. Kiedy nadchodzi ten dzień, że jesteś zmuszony pożegnać się z najlepszym przyjacielem po raz ostatni, serce rozpada się na milion kawałków. I nic nie możesz na to poradzić.

Jesteśmy pewni, że właściciele, którzy 100 lat temu zbudowali swojemu pieskowi Rexowi ten piękny pomnik, dobrze znali to uczucie.

Ten wyjątkowy nagrobek w kształcie psa stoi na cmentarzu Green-Wood na Brooklynie. Spoczywa na nim wielu znanych artystów i muzyków, w tym Leonard Bernstein, Charles Ebbets i Jean-Michel Basquiat. Jest tam też, ten jeden szczególny grób, który wyróżnia się bardziej niż inne, a jest to stuletni grób psa imieniem Rex. Od lat ludzie odwiedzający cmentarz Green-Wood zostawiają patyki do aportowania na grobie pieska, aby złożyć mu hołd. W ciągu ostatnich miesięcy jego kolekcja patyków znacznie się rozrosła, ponieważ cmentarz o powierzchni 478 akrów stał się popularnym miejscem do zwiedzania podczas pandemii COVID-19.

„Myślę, że ludzie lubią wierzyć, że jest tam pochowany pies. Ale trudno powiedzieć czy na pewno tam jest”, powiedział Stacy Locke, kierownik do spraw komunikacji z cmentarzem. „Jest tuż pod drzewem, a wokół jest mnóstwo patyków. Ludzie kładą te patyki na jego małe łapki. Ktoś też kiedyś zostawił tam zdjęcie psa, może ich małego zwierzaka, który odszedł, z napisem: „Rex, opiekuj się moim maleństwem”.”

Ten wyjątkowy 100-letni grób zdobiący cmentarz Green-Wood od niedawna cieszy się dużym zainteresowaniem w Internecie. Mnóstwo ludzi publikowało zdjęcia przedstawiające posąg wraz z kolekcją patyków na różnych platformach społecznościowych, otrzymując mnóstwo ciepłych i wzruszających komentarzy od innych miłośników zwierząt.

Reklama

Zdjęcia: Cmentarz Green-Wood, meghanad, terrawindham, KevinTMorales

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama