Pingwiny tworzą pary homoseksualne i świetnie wychowują nowe pokolenia!

W Hiszpańskim oceanarium po raz pierwszy pojawiła się para pingwinów tej samej płci, która wspólnie adoptowała, wysiedziała i zaopiekowała się małym pingwinkiem z jaja innej pary. Samice pingwinów zostały rodzicami małego pisklątka w jednym z największych akwariów w Europie.
„Super mamusie” to Electra i Viola, które żyją w Oceanogràfic València w Walencji w Hiszpanii. To jedna z trzech par pingwinów w akwarium, które witają pisklę w bieżącym sezonie lęgowym.

Informacja ta wywołała szok zarówno w oceanarium, jak i wśród odwiedzających. Tak naprawdę jednak pary homoseksualne są popularne zarówno w ogrodach zoologicznych, jak i w przyrodzie. Według badań i obserwacji występuje powszechnie ponad 450. Pierwszy raz jednak zdarzyło się to w Oceanogràfic València.

Początek tej historii miał miejsce, gdy opiekunowie pingwinów zauważyli, że para samic okazuje oznaki gotowości do rozmnażania i wspólnie zaczęła jak budować gniazdo z kamyków. Po takim zachowaniu, oceanarium zdecydowało się dać parze płodne jajo, do wyhodowania.

Na świecie są inne pingwiny, które żyją w parach tej samej płci. W Sydney są to Sphen and Magic, gejowska para pingwinów z akwarium Sea Life Sydney w Australii. To już doświadczeni rodzice którzy, otrzymali w zeszłym roku już drugie jajo do wychowania. Swoje pierwsze maleństwo odchowali w 2018 roku.

W Londynie w Sea Life Aquarium dwie samice Rocky i Marama również wychowały adoptowane maleństwo.
We wrześniu 2018 roku w Danii natomiast zdarzyła się sytuacja. Para dwóch samców pingwinów w duńskim zoo złapały pisklę, gdy jego matka pływała w wodzie i zaczęła traktować jak swoje. Personel oceanarium zwrócił malucha do biologicznych rodziców, jednak wziął mocną potrzebę pary pingwinów i znalazł dla nich jajko do wychowania. Kolejna para została szczęśliwymi rodzicami, a wychowane przez nich pingwinki nie wykazywały różnic w zachowaniu w stosunku do piskląt par, w której jest samiec i samica.

Całe szczęście, że zwierzęta nie wiedzą o uprzedzeniach, jakie można mieć w stosunku do płci.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama