Wartość zabawek dla psa. Jak wybrać odpowiednie zabawki dla psa?

Słyszałeś określenie „nauka poprzez zabawę”? Dla ludzi zabawa stanowi formę rozrywki, w młodym wieku także formę nauki. A co, jeśli chodzi o twojego psa? Czy bawić się z psem w domu jedynie dla samej zabawy? Dla twojego psiaka, niezależnie czy należy do psów ras dużych czy małych, nie tylko ważne są smakołyki, czas spędzony z tobą i nauka komend. Ważne są także odpowiednie zabawki. Jakie mamy zabawki dla psa? Czy dla psa zabawki są ważne i dlaczego? Na co zwrócić uwagę, wybierając zabawki?

Zabawka też jest ważna? Po co organizować psu zabawę?

Psy kochają niemal wszyscy. Każdy właściciel, dla swojego psa zrobiłby wiele, dlatego dbamy o ich zdrowie czy odpowiednia ilość ruchu. Chcąc uczyć psa, dostarczamy mu smacznych przysmaków. Ale równie ważne jest, aby pies miał zapewnioną odpowiednią zabawę. 

Każdy pupil potrzebuje nie tylko aktywności fizycznej, ale też stymulacji intelektualnej, ciekawych bodźców, zabawy wśród innych psów i zabawy z opiekunem. Zabawa i zabawki są dla czworonoga bardzo potrzebne, bo pies się nie nudzi, aktywizuje się jego mózg, może się on „zmęczyć”, aby solidnie odpocząć, a także może intensywnie pobyć ze swoim właścicielem. 

Każdy pies potrzebuje zabawy i zabawek, aby spełnić swoje naturalne instynkty np. aportowania, żucia, gryzienia, a nawet przytulania. Dlatego najlepsze zabawki dla psa rozwijają jego inteligencję, stymulują psi umysł, wyciszają psa, budują pewność siebie psiaka, zacieśniają więzi z człowiekiem i zaspokajają naturalne potrzeby psa.

Zabawki i ich rodzaje

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów zabawek. Różne zabawki dla psa przeznaczone są do spełniania różnorodnych potrzeb.

Mamy zatem zabawki interaktywne. Sprawią one, że pies będzie musiał użyć swojej inteligencji, aby rozwiązać pewien problem i np. dostać się do ulubionych przysmaków. Są to np. kongi, snack ball, przesuwane puzzle, maty węchowe czy miski spowalniające jedzenie.

Reklama

Kolejną grupą są zabawki do gryzienia, które nie tylko pozwolą psu spełnić swoje naturalne potrzeby, ale także przyczynią się do lepszej kondycji ich zębów np. gryzaki (gumowe lub naturalne), szarpaki, piszczałki.

Zabawki do aktywności na zewnętrz po prostu pozwalają psom na rozładowanie energii. Do tej kategorii zaliczają się piłki, frisbee, bumerang dla psa, lotka do aportowania czy ringo.

Reklama

Ostatnimi rodzajami są wszelkie maskotki i pluszaki. Mogłoby się wydawać, że zabawki mają zapewnić rozrywkę dla psa, ale okazuje się, że warto też zadbać o jego poczucie bezpieczeństwa. Pluszaki świetnie się tu sprawdzają, dodając psom otuchy w trudnych chwilach np. gdy się boją, są smutne lub coś je boli.

Idealne zabawki dla psów

Sprawdzone zabawki dobrze wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne psa i są bezpieczne. Jeśli chcesz się zdecydować na konkretne zabawki, pamiętaj, że powinny być one przeznaczone specjalnie dla psów, trwałe i pozbawione np. ostrych krawędzi. 

W kwestii zabawek, dobrą praktyką jest po pierwsze sprawdzanie ich – która przypadnie do gustu twojemu przyjacielowi najbardziej, a także chowanie ich na jakiś czas, aby pies się nimi nie znudził. 

Dla psa akcesoria powinny być także dobrane do jego wieku, a także wielkości. Inne rozmiary np. pluszaka kupimy bowiem dla szczeniąt, a inne dla dużego psa. Również ważny jest charakter naszego psa. Zwróć uwagę na jego temperament czy potrzeby. Jeśli twój pies to urodzony biegacz i wariat postaw na zabawki aktywne tj. piłki czy frisbee. Jeśli masz np. seniora lub psa spokojnego, warto postawić na zabawki aktywizujące tj. maty węchowe. 

Reklama

W ofercie naszego sklepu znajdziesz produkty, które zaspokoją potrzeby twojego psa. W naszym asortymencie mamy produkty zarówno dla ciebie jak i idealne na prezent. 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Pies je trawę - dlaczego?

Z pewnością każdy opiekun psa zastanawiał się kiedyś, dlaczego pies je trawę. Taka sytuacja zdarzyła [...]

Reklama

Czytaj dalej

Podróż z psem - poradnik

Wakacje, niezależnie od tego, czy wybieramy się na nie latem, zimą, czy w jakiejkolwiek innej [...]

Dodaj komentarz

Reklama