Jak zorganizować urodziny dla psa

Urodziny psa – Jak je zrobić i jaki dać mu prezent.

Obecnie psy są traktowane jak pełnoprawni członkowie rodziny. Wielu z nas w trosce o naszych pupili własnoręcznie przygotowuje im posiłki, regularnie chodzi z nim do lekarza weterynarii, behawiorysty, dba o jego kondycję czy jego stan emocjonalny. Nic dziwnego, że urodziny psa zaczynają być ważnym dniem dla całej rodziny. Niektórzy z nas mogą być jeszcze zaskoczeni, ale świętowanie rocznicy narodzin psa staje się co raz bardziej popularne. 

Chcąc celebrować urodziny naszego pupila chcemy mu kupić prezent. Zastanówmy się zatem co naszemu czworonogowi by się przydało? Co sprawiłoby mu radość? Jaki prezent psa byłby najlepszy?

Sklepy zoologiczne tradycyjne oraz ich internetowe odpowiedniki mają w swych ofertach mnóstwo psich gadżetów, więc wybór jest ogromny. Psy uwielbiają prezenty i każdy z nich na pewno ucieszy się z nowej zabawki. Zabawka typu Kong jest teraz hitem wśród psich drobiazgów i równocześnie rewelacyjnym „czasoumilaczem”. Kong to bardzo praktyczna i użyteczna zabawka. Rozwija ona inteligencję psa, ale równocześnie służy do rozrywki. Kong bywa o różnych kształtach – od tradycyjnej, okrągłej po nowoczesny – przypominający bałwana. Do środka wsypujemy psią karmę lub smakołyki, które podczas psiej zabawy wypadają na zewnątrz. Wnętrze można wypełnić również pasztetem lub smalcem. Taka forma rozrywki na pewno zajmie naszego pupila na długi, bardzo długi czas.

Gryzak również idealnie się nada na urodzinowy prezent dla psa. Obecnie są dostępne wersje naturalne jak i materiałowe lub tradycyjne – ze sztucznego tworzywa. Pamiętajmy im większa wersja gryzaka, tym więcej czasu pies z nim spędzi. Oczywiście możemy kupić na urodziny naszego czworonoga standardowe piłeczki tenisowe do aportowania albo wykonać prezent własnoręcznie np. tworząc matę węchową (są również wersje dostępne w sklepach). W macie tej umieszczamy (chowamy) smakołyki dla psa, które ma za zadanie wywęszyć. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, ponieważ zwykle zabawka ta posiada frędzelki a one z kolei przeszkadzają psu w ich wyjadaniu.

Popularnymi prezentami dla psa na urodziny powoli stają się zabawki interaktywne. Są one bardzo rozbudowane i zaspokajają one instynkty myśliwskie zwierzęcia. Dodatkowo niesamowicie zmuszają naszych pupili do myślenia. Bawiąc się zabawką tego typu pies naprzemiennie musi używać a to łapy, a to nosa by uzyskać nagrodę w postaci ulubionego smakołyka. Dzięki temu nasz pupil jest zajęty zabawą przez wiele godzin a jego potrzeby węszenia, myślenia i szukania są całkowicie zaspokojone. 

Urodziny psa to również idealny moment, aby wymienić jego obrożę, szelki czy smycz na nową lub dotychczasowe legowisko. Obowiązkowo musi być ono miękkie oraz dopasowane do gabarytów naszego zwierzęcia.

Reklama

Rocznica narodzin naszego pupila to oczywiście doskonały moment, aby przygotować tort urodzinowy. Oczywiście musi być on odpowiednio przygotowany, może być duży albo mały, z kremem mięsnym lub bez. Przyrządzając takie dzieło kulinarne dla naszego pupila musimy mieć świadomość jakich składników należy unikać, aby psu nie zaszkodzić. Zdecydowanie omijamy czekoladę, kakao, karmel, cukier, winogrona, rodzynki czy ziarna kawy. Podczas dekoracji psiego tortu musimy zapomnieć o lukrze jak również o wiórkach kokosowych. Pamiętajmy, że zbyt duża porcja może być również szkodliwa dla naszego psa, ponieważ nie powinno się go przekarmiać. Jeżeli taki urodzinowy tort nie zostanie zjedzony za pierwszym razem, powinniśmy go przechować w lodówce. 

Urodziny psa to również idealny czas, aby pobyć z nim. W końcu jesteśmy dla niego całym światem. Nie ma większej przyjemności dla niego jak nasza uwaga, chęć aktywnej zabawy z nim czy pieszczoty. Będzie to najlepszy prezent jaki nasz psiak może od nas otrzymać.

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Malwina Ciździel

Biolog z wykształcenia, pasjonatka zwierząt, miłośniczka przyrody, właścicielka wesołego kundelka - Bułki. "Pamięć długotrwała u świń" to temat jej pracy magisterskiej - zaskakująca przygoda życia. Interesuje ją głównie behawior, dobrostan zwierząt oraz ich mowa ciała. Aktualnie planuje zamieszkać na polskiej wsi.

Reklama

Podobne artykuły

Czapsy – do czego służą?

Podczas jazdy konnej masz bezpośredni kontakt z wierzchowcem. Nawet w przypadku powolnego pokonywania trasy musisz [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama