Ten uroczy, młody piesek Corgi uwielbia się przytulać

Na pierwszy rzut oka roczny Wallace może wydawać się typowym corgi. Wszystkie psy tej rasy są urocze, ale ten jeden jest wyjątkowy. Wallace uwielbia się przytulać i to bardzo. Okazuje się, że ilekroć Wallace wychodzi na spacer i spotyka psich znajomych, nie może powstrzymać się od przytulania ich.

Jest przy tym bardzo zabawny i niesamowicie słodki. Nie okazuje dominacji. Przytula psy, które zna i rodzinę. Nie przytula przypadkowych psów. Wallace nie zwraca uwagi na wielkość swoich czworonożnych przyjaciół. Jeśli inny pies jest od niego wyższy to staje na tylnych łapkach, żeby ich pyski były na tej samej wysokości.

Wallace, zanim uściska przyjaciela, zawsze upewnia się, że wszystko jest w porządku, najpierw ostrożnie podchodzi go obwąchuje. Jeśli inny piesek jest dużo mniejszy od niego to dostaje tylko przyjazne liźnięcia po pyszczku. Wallace stara się być delikatny, żeby nie przestraszyć małych kolegów.
„To się zaczęło, kiedy najpierw uściskał swojego przyjaciela Charliego i byliśmy zdumieni i zaciekawieni. Potem Wallace przytulił kilka innych psów, które dobrze zna i zdaliśmy sobie sprawę, że tak okazuje im sympatię” – powiedział właściciel naszego bohatera.

„Uważamy, że to zabawne i jeśli nie przeszkadza to innym psom, a dodatkowo sprawia, że tak wiele osób się uśmiecha, to nie będziemy mu tego zabranić” – wyznał właściciel. „Wallace pochodzi od hodowcy z Michigan. Zwykle ratujemy i adoptujemy psy, ale mój syn kilka lat temu pojechał na wydarzenie Corgi Beach Day do Kalifornii i zapoczątkował naszą obsesję na punkcie corgi”.

Ten krótko-nożny, słodki piesek skrada serca nie tylko swojej rodziny, ale i znajomych psiaków i ich właścicieli. „Czujemy się bardzo szczęśliwi, że mamy takiego małego słodziaka. Żartujemy, że jego drugie imię to Casanova. Kiedy zobaczyliśmy, że jako szczeniaczek miał nosek w kształcie serca, wiedzieliśmy, że będzie kochany” – powiedział właściciel. Wallace jest tak samo przywiązany do członków swojej rodziny, jak do innych psów. Możesz zobaczyć na zdjęciach jak okazuje swoją miłość.

Reklama

Zdjęcia: iamwallacethecorgi

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Przydomek hodowlany

Jeśli zamierzasz prowadzić hodowlę albo przynajmniej interesujesz się tym tematem, warto wiedzieć, że przed doczekaniem [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama