Ratunek dla psiaka, który zaklinował się w…feldze!

Szczeniaki są wyjątkowo ciekawskie i zawsze wszędzie ich pełno. To zdanie doskonale potwierdza zajście, jakie miało miejsce w mieście Coachella w Kalifornii.

Miejscowi strażacy i pracownicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo zwierząt zostali wezwani na pomoc 3-miesięcznemu australijskiemu psu pasterskiemu, którego głowa zaklinowała się w samochodowej feldze.

Początkowo ratownicy próbowali wyciągnąć głowę psa z metalowej obręczy, smarując szyję zwierzęcia olejem, niestety na próżno.

Psiak został przetransportowany do Wydziału Weterynaryjnego Ośrodka dla Zwierząt, gdzie podano mu środek uspokajający. Gdy tylko substancja zaczęła działać ratownicy na zmianę wycinali dziurę w metalu przy użyciu piły – aż w końcu udało im się uwolnić psa.

„To było dla mnie bardzo stresujące zdarzenie. Od początku próbowałem zrozumieć jak to zwierzę w ogóle znalazło się w tej pozycji, ale cóż…szczeniaki nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać”, powiedział David Hough, jeden z opiekunów pracujących w ośrodku.

Akcja ratunkowa została w uwieczniona w postaci video, które krąży w sieci i szokuje coraz więcej osób. 

Reklama

Macie pomysł jak szczeniak wpadł w tą pułapkę?

foto: Riverside County Animal Services

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama