Tajwan wprowadził politykę zero przemocy wobec psów i kotów.

Wspaniała wiadomość dla psów i kotów na Tajwanie. Tajwańscy ustawodawcy przyjęli poprawkę zakazującą spożywania na wyspie mięsa psów i kotów. Wang Yu-min, sponsor historycznej zmiany, powiedział, że chociaż niektóre miejscowości już wprowadziły środki zakazujące spożycia mięsa psów i kotów, potrzebne jest ustawodawstwo krajowe.

Restauracje w Yulin w Chinach nadal zachowują swoją tak zwaną „tradycję” corocznego festiwalu Yulin Dog & Cat Meat, mimo międzynarodowej krytyki festiwalu jako chorego, okrutnego i nieludzkiego.

Co roku podczas Festiwalu Mięsa Psów i Kotów w Yulin ubija się do 10 000 zwierząt, z których wiele jest skradzionych. Nadal mamy nadzieję, że pewnego dnia Chiny wprowadzą również zakaz okrutnego spożycia mięsa psów i kotów. Tajwan wydaje się być liderem dla wielu innych krajów i wysp w Azji, aby położyć kres tej straszliwej praktyce.

Kolejną poprawką, która również została uchwalona na Tajwanie, jest zakaz przywiązywania zwierząt domowych do pojazdów mechanicznych i „wyprowadzania” ich na smyczy podczas prowadzenia pojazdu. Uważamy, że ta poprawka wydaje się być oczywista i powinna być prawem w każdym kraju.

Te i inne poprawki są odpowiedzią na głośne przypadki okrucieństwa wobec zwierząt, które wzbudziły niepokój i zniesmaczenie mieszkańców Tajwanu. Śladem tego Państwa powinny iść inne kraje azjatyckie. Te działania powinny być początkiem końca polityki „nie wobec przemocy” dotyczącej naszych milusińskich.

Zapisz się na newsletter!

Reklama
One moment, please...

Please wait while your request is being verified...

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama