Tajwan wprowadził politykę zero przemocy wobec psów i kotów.

Wspaniała wiadomość dla psów i kotów na Tajwanie. Tajwańscy ustawodawcy przyjęli poprawkę zakazującą spożywania na wyspie mięsa psów i kotów. Wang Yu-min, sponsor historycznej zmiany, powiedział, że chociaż niektóre miejscowości już wprowadziły środki zakazujące spożycia mięsa psów i kotów, potrzebne jest ustawodawstwo krajowe.

Restauracje w Yulin w Chinach nadal zachowują swoją tak zwaną „tradycję” corocznego festiwalu Yulin Dog & Cat Meat, mimo międzynarodowej krytyki festiwalu jako chorego, okrutnego i nieludzkiego.

Co roku podczas Festiwalu Mięsa Psów i Kotów w Yulin ubija się do 10 000 zwierząt, z których wiele jest skradzionych. Nadal mamy nadzieję, że pewnego dnia Chiny wprowadzą również zakaz okrutnego spożycia mięsa psów i kotów. Tajwan wydaje się być liderem dla wielu innych krajów i wysp w Azji, aby położyć kres tej straszliwej praktyce.

Kolejną poprawką, która również została uchwalona na Tajwanie, jest zakaz przywiązywania zwierząt domowych do pojazdów mechanicznych i „wyprowadzania” ich na smyczy podczas prowadzenia pojazdu. Uważamy, że ta poprawka wydaje się być oczywista i powinna być prawem w każdym kraju.

Te i inne poprawki są odpowiedzią na głośne przypadki okrucieństwa wobec zwierząt, które wzbudziły niepokój i zniesmaczenie mieszkańców Tajwanu. Śladem tego Państwa powinny iść inne kraje azjatyckie. Te działania powinny być początkiem końca polityki „nie wobec przemocy” dotyczącej naszych milusińskich.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama