Producenci karmy dla zwierząt – jakość i smak na najwyższym poziomie

Dieta zwierząt domowych ma ogromne znaczenie i nie można jej lekceważyć. Zrównoważone odżywianie powinno opierać się na najlepszych składnikach zawartych w dobrej jakości karmach i przekąskach. Decydując się na wybór konkretnych produktów, warto zwrócić uwagę na ich producenta. Najlepszym wyborem są sprawdzone marki oferujące wysoką jakość i dobry skład.

Co uwzględnić przy wyborze karmy dla zwierząt?

Wybór karmy dla zwierząt domowych nie może być przypadkowy. Decydując się na takie pożywienie, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów. Tym, co odgrywa kluczowe znaczenie, jest przede wszystkim wielkość i wiek pupila. Zależnie od tego, czy masz w domu szczeniaka, czy dorosłego psa, ten będzie potrzebował zupełnie innego żywienia i odmiennej dawki kalorii. Rodzaj i wielkość karmy powinny być także różne, zależnie od wieku zwierzaka i tego, jak on sam radzi sobie z jedzeniem.

Poza wspomnianymi aspektami ogromne znaczenie mają także indywidualne potrzeby pupila. Coraz więcej zwierzaków ma różnego rodzaju nietolerancje, co wiąże się z wykluczeniem z ich diety pewnych składników. Na szczęście renomowani producenci karmy dla zwierząt oferują obecnie pokarmy bez dodatku:

 • zbóż,
 • sztucznych barwników,
 • konserwantów,
 • cukru.

Jakie karmy oferują najlepsze marki na rynku?

Karma dla zwierząt dostępna jest w dwóch postaciach. Jest to pożywienie suche i mokre. Pierwsza z propozycji jest zdecydowanie bardziej kaloryczna, przez co podaje się ją czworonogom w mniejszych porcjach niż ma to miejsce w przypadku karmy mokrej. Małym psom i kotom jej spożycie może także sprawiać pewien problem w trakcie gryzienia. Dlatego wielu właścicieli zwierzaków decyduje się na wybór pożywienia mokrego. W tym przypadku warto natomiast upewnić się, czy jest to produkt pełnoporcjowy. Zdarza się, że przysmaki również mają tę formę, te natomiast nie zapewnią psu czy kotu dziennego zapotrzebowania, jakiego wymaga.

Producenci karmy dla zwierząt oferują mokre pożywienie w różnych formach. Można zatem wybrać:

Reklama
 • tzw. batony – pakowane w tuby z tworzywa sztucznego,
 • puszki,
 • słoiki.

Karma dla psa – zwróć uwagę na jej skład

Producenci karmy dla zwierząt oferują różnego rodzaju produkty, które różnią się między sobą przede wszystkim składem. Najczęściej jest to pożywienie bazujące na mięsie:

 • drobiowym,
 • wołowym,
 • jagnięcym,
 • króliczym.

Zdarza się, że mokra karma powstaje z połączenia mięsa różnych zwierząt. Chętnie wybierane jest więc np. pożywienie wołowo-indycze, które z przyjemnością zjadają zwierzaki.

Reklama

Naturalne odżywianie zwierząt wspierają także karmy rybne. Te są szczególnie chętnie wybierane przez właścicieli czworonogów, które cierpią na różnego rodzaju alergie pokarmowe. Składniki tego pożywienia są starannie dobierane i przetwarzane w taki sposób, aby wyróżniały się wysoką zawartością składników odżywczych. Taki pokarm zawiera cenny dla czworonogów olej lniany będący cennym źródłem tłuszczów nienasyconych.

Sprawdzeni producenci karmy dla zwierząt zapewniają wysoką jakość produktów, zawsze jednak warto sprawdzić dokładny skład pożywienia. Wówczas można przekonać się, czy nazwa produktu rzeczywiście odnosi się do tego, co faktycznie zawiera karma. Składniki, których jest najwięcej, znajdują się zawsze na samym początku listy. W ten sposób można bardzo szybko zweryfikować recepturę.

Nie tylko karma podstawowa – postaw na dodatkowe przysmaki

Poza karmą pełnoporcjową zwierzętom warto podawać również różnego rodzaju smakołyki. Te wzbogacają ich codzienną dietę i pozwalają dostarczyć do ich organizmu porcję niezbędnych składników odżywczych i minerałów. Także w tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, co oferują producenci karmy dla zwierząt. Najlepiej sięgać po naturalne mięsne smaczki lub gryzaki, takie jak żwacze, kostki, łapki drobiowe, racice czy poroże jelenia. Dzięki temu nie tylko zaspokoisz podstawowe potrzeby swojego czworonoga, takich  jak gryzienie i podgryzanie, lecz także zadbasz o higienę jego jamy ustnej i pozwolisz mu rozładować jego energię.

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Jak wychować psa?

Jak wychować psa, tak, by jego zachowanie było jak najbardziej przez nas przewidywalne? Przede wszystkim [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama