Potworny pająk na przedmieściach Sydney.

Kilka dni temu obywatel Australii spotkał na swoim ogrodzie olbrzymiego pająka. Zwierzę czaiło się między patykami i trawą. Mieszkaniec przedmieść Sydney nie omieszkał sfotografować intruza. Zdjęcia tego przerażającego olbrzyma znajduje się poniżej. Po analizie specjalisty udało się określić, że to wyjątkowo duży okaz pająka wilczego.

Źródło:newscolony.com

W sieci zaczęto nawet żartować i przytaczać podobieństwo do bohatera filmu o Harrym Potterze znanego pająka Aragoga.

Pająk wilczy jest bardzo popularny w Australii. Ich ulubionym siedliskiem są suche krzewy. Natomiast obecne są również w wilgotnych lasach przybrzeżnych i łąkach. Jak widać, można je spotkać również na podwórkach.

Ale skąd wzięła się nazwa pająk wilczy. Nazwano je tak, ze względy na sposób polowania. Podczas łowów są bardzo aktywne i ścigają swoje ofiary, zanim je pożrą. Ich me nu nie jest urozmaicone. Są w nim między innymi świerszcze, mniejsze pająki, mrówki oraz koniki polne. Nie cechuje ich długowieczność, bowiem osiągają wiek do 2 lat. Dla porównania niektóre gatunki dożywają do 25.

Pamiętajmy, jeśli zostaniemy ugryzieni przez pająka wilczego, koniecznie udajmy się do lekarza, po mimo łagodnego natężenia bólu lub swędzenia.

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Co dają nam pszczoły miodne?

Pszczelarstwo sięga tysięcy lat wstecz. Pszczelarze i naukowcy nakreślają, dlaczego powinniśmy się o nie troszczyć. Domowa [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama