Potworny pająk na przedmieściach Sydney.

Kilka dni temu obywatel Australii spotkał na swoim ogrodzie olbrzymiego pająka. Zwierzę czaiło się między patykami i trawą. Mieszkaniec przedmieść Sydney nie omieszkał sfotografować intruza. Zdjęcia tego przerażającego olbrzyma znajduje się poniżej. Po analizie specjalisty udało się określić, że to wyjątkowo duży okaz pająka wilczego.

Źródło:newscolony.com

W sieci zaczęto nawet żartować i przytaczać podobieństwo do bohatera filmu o Harrym Potterze znanego pająka Aragoga.

Pająk wilczy jest bardzo popularny w Australii. Ich ulubionym siedliskiem są suche krzewy. Natomiast obecne są również w wilgotnych lasach przybrzeżnych i łąkach. Jak widać, można je spotkać również na podwórkach.

Ale skąd wzięła się nazwa pająk wilczy. Nazwano je tak, ze względy na sposób polowania. Podczas łowów są bardzo aktywne i ścigają swoje ofiary, zanim je pożrą. Ich me nu nie jest urozmaicone. Są w nim między innymi świerszcze, mniejsze pająki, mrówki oraz koniki polne. Nie cechuje ich długowieczność, bowiem osiągają wiek do 2 lat. Dla porównania niektóre gatunki dożywają do 25.

Pamiętajmy, jeśli zostaniemy ugryzieni przez pająka wilczego, koniecznie udajmy się do lekarza, po mimo łagodnego natężenia bólu lub swędzenia.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Początek batalii o życie.

W ostatnim czasie, wniesiono pozew do Federalnego Sądu Okręgowego na Alasce oskarżający Departament Spraw Wewnętrznych [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama