Te psy są szkolone do wykrywania koronawirusa

Psi przewodnicy widoczni na głównym zdjęciu wpisu, są szkoleni w zakresie wykrywania koronawirusa. Ich wyszkolenie będzie kosztować 500 000 funtów.

Te szczenięta są częścią Medical Detection Dogs, organizacji charytatywnej założonej przez dr Claire Guest w 2008 roku. Kobieta z sukcesem szkoli psy do wykrywania raka we wczesnym stadium i innych chorób.

Psy Ivan, Maple i Spencer widoczne na zdjęciu są szkolone w celu wykrywania koronawirusa. Po pierwszym etapie szkolenia nie zostały psami przewodnikami dla osób niepełnosprawnych, ale są na tyle zdolne, że warto je szkolić do innego projektu. Gdy zamykają się jedne drzwi, otwierają się drugie, a w tym momencie największą bolączką całego świata jest pandemia COVID-19. Naukowcy, lekarze i eksperci wszystkich dziedzin, którzy mogą pomóc zatrzymać epidemię, podejmują się działań. Dr Claire Guest jest jedną z takich osób i zaczęła od szkoleń tych trzech psiaków.

Chociaż uznano, że nie nadają się jako pomocnicy dla niewidomych, to dwulatkowie zostali najnowszymi rekrutami do testów, aby sprawdzić, czy psy mogą wykryć koronawirusa.

Organizacja charytatywna Guide Dogs (Psi Przewodnicy) podarowała Ivana i Spencera, którzy są mieszańcami labradora z golden retrieverem, oraz Maple, labradora z pudlem, na rzecz Medical Detection Dogs (psy do wykrywające choroby) w Milton Keynes.

Kierownik szkolenia dotyczącego koronawirusa Chris Allen powiedział: „Jesteśmy niesamowicie wdzięczni organizacji Guide Dogs za udostępnienie nam tych trzech fantastycznych psów. Dorastały jako szczenięta prowadzone do służby jako pies przewodnik, mają już wiele doświadczeń związanych z przebywaniem w ruchliwych miejscach, węszeniem i pracy z człowiekiem”.

Reklama

„Ivan, Maple i Spencer bardzo lubią pracować. Wykorzystujemy ich optymizm, motywację, chęć węszenia i nakierowujemy je do wykrywania koronawirusa” – kontynuuował Chris Allen.

Tim Stafford, dyrektor ds. psów w Guide Dogs, dodał: „Guide Dogs jest zachwycony, że może wspierać Medical Detection Dogs i współpracować w walce z Covid-19”.

Reklama

W badaniu, które jest wspierane z funduszy rządowych w wysokości 500 000 funtów, biorą udział naukowcy z London School of Hygiene & Tropical Medicine oraz Durham University.

Zdjęcie: Guide dogs

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama