Pies został burmistrzem

Pies który został burmistrzem

Poznajcie psa o imieniu Parker the Snow Dog, który w oficjalnych wyborach został burmistrzem górskiego miasteczka Georgetown. Jak do tego doszło? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Parker od wielu lat jest jedną z najbardziej znanych osobistości miasteczka Georgetown położonego w Colorado. Na co dzień pracuje jako pies terapeutyczny w jednym z obozów dla młodzieży. Często jest bohaterem postów w social media, lub akcji promujących region. Powstało o nim również kilka artykułów, pokazujących go jako maskotkę miasta, ale również jako bardzo pomocnego psa. Był on bohaterem takich stacji jak CBS Denver, People, Ney York Post, czy FOX31. Ma swój oficjalny kanał na Youtube, a jego oficjalny profil na Twitterze obserwuje prawie 4000 osób. Myślimy, że w najbliższym czasie liczba jego fanów ulegnie znacznemu zwiększeniu.

https://www.youtube.com/channel/UCcNLDm_rXCZPjNlnHrP2p8w/videos

Całe zamieszanie z wyborem Parkera na burmistrza wiąże się z dwoma aspektami. Pierwszym jest amerykańskie prawo, które w niektórych aspektach nie mówi wprost, że zwierzęta nie mogą brać udziału w wyborach na publiczne stanowiska.

Co jakiś czas Amerykańskie media podają, że burmistrzem jakiegoś miejsca zostaje zwierzę. Ostatnim przypadkiem był np. pies Pa Kettle, który został burmistrzem miasteczka Divide, a jego zastępcą został wilczur Kenyi, który nie został wybrany na burmistrza z racji mniejszych kwalifikacji (Pa Kettle jako jedyny kandydat miał nazwisko i poważną pracę jako pies ratowniczy). Najbardziej słynnym przypadkiem był jednak kot o imieniu Stubbs, piastujący urząd burmistrza miasteczka Talkeetna na Alasce od 1997 roku. Nie przegrał żadnych wyborów aż do swojej śmierci w 2017 roku.

W niektórych miasteczkach na burmistrza kandydowało jednocześnie kilka zwierząt, w tym np. jeże domowe. Z tego powodu może nie dziwić wybór na burmistrza naszego dzisiejszego bohatera.

Reklama

Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że poprzednia Pani burmistrz, była zawodową tancerką w klubach dla Panów i nie chciała pomimo nowego stanowiska zrezygnować z poprzedniej pracy. Z racji swojej ciekawej kariery, zrobiło się o niej głośno w całych Stanach Zjednoczonych i została odwołana przez mieszkańców w urzędu. Wtedy mieszkańcy stwierdzili, że najbardziej rozpoznawalną twarzą ich miasteczka jest Parker, który będzie dużo lepszym reprezentantem niż poprzednia Pani burmistrz.

Pies nie miał sobie równych w wyborach, co potwierdza jego jednogłośny wybór na burmistrza. Przysięgę odebrała od niego policyjna sędzina Lynette Kelsey, która została jest zastępczynią. Podczas ceremonii pokazano krótki film dokumentalny o dotychczasowych dokonaniach Parkera. Na ceremonii nowy burmistrz był ubrany w krawat ozdobiony amerykańską flagą i stylowe okulary dodające mu powagi. Naszym zdaniem jest to najlepszy, najbardziej wierny kandydat jaki chodził po ziemi miasteczka Georgetown. Zresztą zobaczcie sami filmik z ceremonii:

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Piotr Maciejowski

Programista, przedsiębiorca, bloger, fotograf i oczywiście miłośnik zwierząt ;)

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama