Szczególny gość odwiedził Dom Opieki w czasie pandemii!

Pandemia dla wielu osób oznacza czas, który spędza się w odosobnieniu i samotności. Nie inaczej do niedawna wyglądała ona dla mieszkańców ośrodka Rosevale Care Home w Yorku, których jakiś czas temu odwiedził nietypowy gość. Osoby schorowane, zamieszkujące obiekt, od długiego czasu nie mogły doświadczyć wizyty swoich bliskich, dlatego ich opiekunowie postanowili zaaranżować wizytę miniaturowego konia.

Interakcja ze zwierzakami, dla samotnych i chorych osób bardzo wiele znaczy. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że terapia zwierzęca przynosi niesamowite efekty, aktywizuje pacjentów, daje im szansę na wyrażenie siebie i sprawia, że na ich twarzach pojawia się prawdziwy uśmiech. 

“Spotkania ze zwierzakami dla naszych podopiecznych są przepełnione radością i szczęściem. Nawet najbardziej zamknięci mieszkańcy podczas takiej wizyty są otwarci na innych i chętni do rozmowy! Dzięki terapii pensjonariusze na nowo uczą się okazywać to co tak naprawdę czują.” przyznała jedna z opiekunek.

Prawda, że zwierzaki mają wyjątkowe moce? 🙂

fot: SWNS

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama