Legowisko dla psa – jakie wybrać i gdzie umieścić w domu?

Wraz z dniem, w którym do domu wprowadza się pies, na podłodze ląduje legowisko. Jest podstawowym akcesorium tego zwierzaka. Najważniejsze jest, tylko aby było dobrze dopasowane do jego potrzeb. Jakie legowisko wybrać i gdzie je umieścić?

Wraz z dniem, w którym do domu wprowadza się pies, na podłodze ląduje legowisko. Jest podstawowym akcesorium tego zwierzaka. Najważniejsze jest, tylko aby było dobrze dopasowane do jego potrzeb. Jakie legowisko wybrać i gdzie je umieścić? 

Jakie powinno być legowisko dla psa?

Wybierając legowisko dla psa, przeważnie skupiamy swoją uwagę na obiciu. Czy jest miękkie, dobrze wykonane, czy w naszym ulubionym kolorze albo chociaż w kolorze pasującym do wnętrza, w którym będzie się znajdowało. Tymczasem bardzo ważne jest tu wypełnienie. Najlepiej, aby legowisko to było wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Przeważnie spotyka się wypełnienie w postaci kulek silikonowych, które są produkowane z dobrej jakości włókna poliestrowego z dodatkiem silikonu. To nadaje legowisku sprężystości i sprawia, że nie odkształca się pod wpływem ciężaru zwierzaka. Takie legowisko jest dla niego wygodne i bezpieczne. 

Tak wykonane legowiska można dostać w wielu kolorach i wzorach. Znalezienie wymarzonego modelu nie powinno nikomu sprawiać kłopotu. Legowiska te występują również w różnych rozmiarach. A skoro o rozmiarze mowa, należy podkreślić, że jest to kolejny, bardzo ważny parametr tego przedmiotu i trzeba poświęcić mu chwilę. 

Sprawdź legowiska dla psa firmy Canlusso: https://canlusso.pl/

Jak dobrać rozmiar legowiska dla psa?

Legowisko musi być wytrzymałe i wygodne, a wygodę zapewni, jeśli będzie w odpowiednim rozmiarze. Najlepiej w pierwszej kolejności zmierzyć psa od czubka nosa po nasadę ogona, a także od czubka głowy aż po końce łapek. Wybierając legowisko, trzeba do tych wymiarów dodać jeszcze kilka centymetrów zapasu. Wówczas będzie pewność, że leżanka spełni oczekiwania czworonoga. 

Wybrane legowisko nie może być za małe, ponieważ będzie niewygodne. Za duże zaś zupełnie bez sensu zajmie dużo miejsca. Warto więc poświęcić dłuższą chwilę na dopasowanie tego przedmiotu. Ponadto dobrze jest, jeśli po jednej stronie legowiska znajduje się podpórka na pyszczek. Dzięki temu wydaje się zbędnemu elementowi, zwierzakowi będzie bardzo wygodnie. 

Gdzie umieścić legowisko dla psa?

Mając już odpowiednie legowisko, trzeba zastanowić się, gdzie je umieścić. Zarówno w małym, jak i przestronnym domu właściciele czworonogów mają z tym niemały problem. Bo nie chodzi tylko o to, aby przedmiot ten gdziekolwiek upchać, ale bardziej, by psu było wygodnie. Najlepsze miejsce to takie, w którym nikt nie będzie przeszkadzał, a więc włączał światła, czy zarzucał legowiska rozmaitymi przedmiotami. Legowisko powinno znajdować się w takim miejscu, do którego zwierzak będzie miał cały czas dostęp. Nie może więc być ulokowane w pomieszczeniu, do którego drzwi są zamknięte. 

Na szczęście legowisko jest mobilne i całkiem lekkie. Można więc przenosić je z miejsca na miejsce, aż w końcu znajdzie się idealne, w którym pies będzie dobrze się czuł. Trzeba go obserwować i na tej podstawie zmieniać lokalizację leżanki. Być może któryś z psów lubi mieć na oku swojego opiekuna. Może nawet nie przeszkadzają mu cały czas przechodzący obok ludzie. Po prostu trzeba to sprawdzić. 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł zewnetrzny

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama