Ubezpieczenie kota – co powinieneś wiedzieć?

Wykupywanie ubezpieczenia dla swojego kota domowego to niezbyt popularna praktyka. Natomiast coraz więcej osób decyduje się na to, przygotowując się na ewentualne koszty wynikające z leczenia, opieki czy uśpienia swojego pupila.  Nie kosztuje ono zbyt wiele, a chroni nasze zwierzę od wielu wypadków i nasz portfel od nadmiernego uszczerbku.

Wykupując polisę ubezpieczeniową dla swojego kota zyskujemy gwarancję wypłaty pieniędzy np. w przypadku zatrucia, wypadku czy uśpienia. Ubezpieczenie kota zapewnia zwrot kosztów leczenia. Jeśli jednak praktyka ubezpieczania wszystkiego, co dla nas ważne jest coraz powszechniej stosowana, dlaczego nie zastosować jej w odniesieniu do naszych pupili? Biorąc pod uwagę rosnące ceny usług weterynaryjnych, ubezpieczenie może okazać się ulgą dla kieszeni właściciela w razie nieszczęśliwego wypadku

Co zawiera w sobie ubezpieczenie kota?

Ubezpieczenie zapewnia zabezpieczenie finansowe od szkód, zdarzeń losowych, śmierci. Niejednokrotnie stwarza ono możliwość uzyskania zwrotów kosztów leczenia. Dostępne na rynku pakiety mogą obejmować:

  1. koszt wizyt u weterynarza,
  2. koszty szpitalne,
  3. koszty wynikające z badań, stosowanych leków
  4. Koszty wynikające z przeprowadzonych zabiegów ambulatoryjnych i operacyjnych,
  5. koszt uśpienia oraz kremacji,
  6. Koszty dowozu opieki w sytuacji hospitalizacji właściciela

Do powyższej listy można dopisać inne elementy, uzależnione od zakresu oferty proponowanej przez firmę ubezpieczeniową. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że kwota zwrócona przez agencję ubezpieczeniową w sytuacji problemowej nie może przekroczyć wysokości sumy ubezpieczenia, która została określona w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Posiadanie polisy ubezpieczeniowej przez właściciela kota nie zwalnia go do ponoszenia odpowiedzialności za wyrządzone przez niego szkody. Firmy ubezpieczeniowe, w takich sytuacjach proponuje wykupienie dodatkowych pakietów rozszerzających podstawową ofertę ubezpieczenia kota. Kota warto dodatkowo ubezpieczyć na czas transportu, wystawy czy wakacji. Aby uzyskać zwrot finansowy od firmy ubezpieczeniowej należy przedstawić rachunki za poniesione koszty za wybrane usługi.

Reklama

Niektóre spośród firm ubezpieczeniowych nie wypłacają odszkodowania w przypadku ucieczki naszego kota. Również niechętnie rozpatrywane przez firmy ubezpieczeniowe są sytuacje przebywania z kotem Np. na terenie budowy czy domku letniskowym.  W takiej sytuacji koniecznym jest skorzystanie z dodatkowych pakietów do ubezpieczenia.

Kiedy i czy warto ubezpieczyć swojego kota?

Swojego pupila warto objąć ubezpieczeniem od razu, gdy pojawi się on w naszym domu. Można zrobić to poprzez wykupienie indywidualnej polisy, polisy wakacyjnej itp. Dodatkowo kota ubezpieczyć można dokonując wyboru polisy mieszkaniowej – wystarczy zwrócić uwagę na to, która oferta zawiera w swoich zapisach możliwość wpisania do ubezpieczenia swojego domowego pupila. W takiej sytuacji właściciel kota będzie mógł liczyć na wsparcie finansowe od firmy ubezpieczeniowej w momencie kradzieży, zgonu lub wypadku spowodowanego zdarzeniem losowym.

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama