Imiona dla psów – co warto wiedzieć?

Reklama

Co warto wiedzieć o wyborze imienia dla psiaka? Dlaczego wybieramy takie, a nie inne imię? Jakie będzie najlepsze imię dla psa myśliwskiego? Na te, i inne pytania odpowiem w dzisiejszym artykule. 

Jest praktycznie nieskończona liczba możliwości jeśli chodzi o wybór imienia dla psiaka. Kreatywność właścicieli również jest absolutnie nieograniczona, co często można zauważyć na spacerze w parku. Oczywiście wybór imienia od zawsze przysparzał ludziom problemów, w końcu imię dla psa powinno być wyjątkowe i przy tym dźwięczne, i chwytliwe. Psiak będzie je przecież nosił przez najbliższe kilkanaście lat. O czym zatem warto pamiętać? 

Imię dla psa – jak wybrać 

Imiona dla psa być dobrze przemyślane i chwytliwe. Jest to bardzo trudny wybór, niezależnie od tego, czy wybieramy imię dla suczki, czy dla psiaka. Czym zatem warto się kierować podczas wyboru imienia? 

Warto pamiętać o tym, że imię powinno być dobrane do wielkości i temperamentu psa, a także powinno zawierać dźwięczną głoskę – ułatwi to psiakowi reakcję. Do tego powinno być krótkie, a jeśli jest długie, powinno posiadać chwytliwe zdrobnienie. Np. najlepsze imiona dla psów myśliwskich to: Wabik, Archi, Artemida, Agape, Azor, czy Ares. 

Reklama

Czego nie robić nadając psiakowi imię? 

Zanim jednak wybierzesz psiaka, pamiętać, żeby było to imię, które jesteś w stanie szybko i bardzo wyraźnie wymówić. Będzie to nieopisaną pomocą podczas przywoływania czworonoga. Pamiętaj też, że jeśli kupujesz psa z hodowli, będzie on miał przypisane imię, którego oczywiście możesz używać, ale również możesz je zmienić – to całkowicie zależy od Ciebie. Podejmuj jednak decyzję od razu, tak, by psiak nie przyzwyczaił się za bardzo do swojego imienia z rodowodu, odkręcenie takiej sytuacji będzie bardzo czasochłonne i męczące. 

Rozważ też, czy na pewno chcesz nadawać psiakowi ludzkie imię. Jest mnóstwo innych, naprawdę bardzo ciekawych, wesołych i nawet śmiesznych imion, warto trochę pokombinować i puścić wodze fantazji. Pamiętaj, by często zwracać się do psa jego imieniem, by miał szansę je zapamiętać. 

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz