Jak wybrać fajne imię dla suczki?

Imię dla suczki – o czym pamiętać przy wyborze?

Imiona dla suczki potrafią przyprawić o zawrót głowy – jak wybrać to właściwe z tylu różnych opcji? W końcu będzie to imię, które suczka będzie nosiła do końca życia, a raz do niego przyzwyczajona, nie będzie chciała słyszeć o innym. Jakie kwestie warto wziąć zatem pod uwagę wybierając imię dla suczki

Imiona dla psa – suczki 

Wybierając ładne psie imiona dla suczki, należy wziąć pod uwagę wielkość psa. Zupełnie inne imię będzie pasować do dużego amstaffa, czy owczarka, a inne do yorka, czy maltańczyka. Fajne imiona dla suczki powinny również odzwierciedlać jej charakter. Warto dać sobie kilka dni lub zapytać hodowców, czy suczka jest bardziej energiczna, czy może spokojna. 

Można również zdecydować się na oryginalne imiona dla suczki, szczególnie, jeśli posiada jakieś szczególne cechy, albo jest psiakiem pięknej rasy. Warto podkreślić tą wyjątkowość dobrze dobranym imieniem, które odda jej usposobienie, delikatność, odwagę, czy inteligencję. 

Jeśli kupujesz psa z hodowli z rodowodem, należy liczyć się z tym, że będzie on mieć nadane w dokumentach imię. Jest to zazwyczaj imię dość długie, ponadto wszystkie szczeniaki z danego miotu posiadają imię zaczynające się od tej samej litery. Jeśli chcesz, możesz je zostawić i nazywać psiaka tak, jak zostało zapisane w rodowodzie, ale możesz również wybrać inne i nie będzie to stanowiło żadnego problemu. 

Jeśli psiak ma stać się nie tylko towarzyszem rodziny, ale również dzieci, możesz pomyśleć nad tym, wybrać imiona z bajek dla suczki. Inspiracją może być również świat filmu. Twoje dzieci z pewnością będą miały masę pomysłów na to, jak nazwać swojego nowego przyjaciela. 

Ładne imiona dla suczki powinny być nie tylko dobrze do niej dobrane, ale również powinny być najlepiej dwusylabowe, tak, by psu było łatwo je zapamiętać, a także, by Tobie było łatwo (i szybko) je wypowiedzieć, Będzie to nieocenioną pomocą w trakcie wychowywania psa. Imię nie powinno również przypominać, ani rymować się z komendami takimi jak np. „siad”, czy „leż”. 

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Żywa skamielina.

Dokładnie 82 lat temu odkryto pierwszą żywą latimerię. Rybę która jest przedstawicielką pradawnego gatunku zwierzęcia. [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama