Szympansica Cecylia zyskuje prawa do godnych warunków życia.

Dobre wieści! Prawa nieludzkie zostały przyznane szympansicy Cecilii, która żyje w przerażających warunkach i całkowitej izolacji w zoo Mendoza w Argentynie. Zoo w Mendozie to miejsce, w którym Niedźwiedź polarny Arturo zmarł niedawno w wyniku smutnego życia pełnego okrucieństw i zaniedbania.

Znaczenie praw nieludzkich polega na zmianie statusu prawnego przynajmniej niektórych zwierząt nie będących ludźmi z własności na status osób, w celu zabezpieczenia praw do wolności ciała.

NonHuman Rights Project to organizacja prowadzona przez Stevena Wise’a, która działa na drodze sporów sądowych w poszczególnych jurysdykcjach prawa zwyczajowego i opiera swoje dowody na samoświadomości i autonomii zwierząt innych niż ludzie.

Orzeczenie dotyczące praw nieludzkich Marii Alejandry Mauricio z Trzeciego Trybunału Gwarancyjnego w Mendozie w Argentynie wydało rozkaz przeniesienia szympansicy Cecilii z opłakanych warunków w zoo w Mendozie do rezerwatu małp Sorocaba w Brazylii, gdzie będzie dużo szczęśliwsza i zdrowsza.

Sanktuarium Małp Sorocaba w pobliżu Sao Paulo w Brazylii jest obsługiwane przez projekt Great Ape i pomogłoby Cecylii wrócić do życia w otoczeniu innych zwierząt. Tak samo uratowanych z ciężkiej niedoli.

Sędzia Maria Alejandra Mauricio zwróciła się również o to, aby członkowie Legislatury Mendozy „dostarczyli odpowiednim władzom niezbędnych narzędzi prawnych niezbędnych do zakończenia poważnej sytuacji zwierząt w niewoli. Aby ukrucić proceder w którym zwierzęta z ogrodów zoologicznych żyją w nieodpowiednich warunkach

Reklama

Zoo w Mendozie powinno zostać pociągnięte do odpowiedzialności za okrucieństwo wobec zwierząt i zaniedbania, za to, co stało się z Cecilią, a także z niedźwiedziem polarnym Arturo, który zmarł w opłakanych warunkach w zoo w Mendozie.

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Jak zrobić drapak dla kota?

Właściciele kotów często bardzo rozpieszczają swoje zwierzątka, dając im różnorodne zabawki. Jedną z chętniej wybieranych [...]

Dodaj komentarz

Reklama