Młody pies rasy malinois zostanie policjantem!

Szczeniak malinois, czyli owczarek belgijski przygotowuje się do służby w Policji. Maluch będzie psem policyjnym w Estonii. Właśnie rozpoczął szkolenie i został również influencerem, ponieważ można śledzić jego codziennie zmagania. Śledzący go w Internecie Estończycy już są z niego dumni.

Piesek to mały i niezwykle uroczy owczarek belgijski o imieniu Säm. Okazuje się, że ten mały szczeniaczek jest świeżym nabytkiem dla Policji w Estonii. Najprawdopodobniej Säm będzie pracował w północnej prefekturze Sił Specjalnych Policji. Samo szkolenie potrwa półtora roku.

Szczeniak dołączył w zeszłym tygodniu do zespołu sił specjalnych estońskiej policji wraz ze swoim bratem o imieniu Terror. Oba pieski miały predyspozycje, aby przystąpić do służby. Obydwoje będą pracować jako psy policyjne, jednak w dwóch różnych miejscach.

Jakie predyspozycje musi mieć pies policyjny?

– Odwaga. Wrodzona odwaga i chęć parcia naprzód, kiedy inne psy rezygnują to cecha pożądana.

– Zdrowia i siła. Pies w 100% zdrowy i silny fizycznie.

– Węch. To absolutnie konieczne przy tropieniu i szukaniu po zapachu.

– Zdolność do pracy w rozproszeniu. Podczas pracy musi być skupiony tylko i wyłącznie na celu i bieżącym zadaniu. Nie mogą go rozpraszać dźwięki, kolory, ludzie, samochody itd.

– Posłuszeństwo. Pies musi być bezwględnie karny i posłuszny swojemu przewodnikowi.

– Silny instynkt pogoni i skłonność do zachowań agresywnych. Niestety psy policyjne to psy, które w każdym wypadku muszą wykazywać chęć do pogoni przestępcy. Agresja oczywiście musi być okazywana tylko za poleceniem przewodnika.

Pierwszym zadaniem Säma jest przyzwyczajenie się do nowego środowiska i tresera psów, Kristi Pai. Pieski są zawsze specjalnie wyselekcjonowane. Nie jest istotna płeć psa, ale psychiczne predyspozycje. Pies oczywiście musi by ć zdrowy. Jedne z najczęściej wybieranych psów to właśnie Owczarki Belgijskie Malinois oraz Owczarki Niemieckie. W służbie można spotkać również inne psy. Psy małe: Jack Russel Teriery, średnie: Cocker Spaniele, Teriery Walijskie, duże: Labradory, Owczarki Holenderskie oraz bardzo duże: Nowofunlandy.

Psy policyjne dzieli się na kilka kategorii:

– psy patrolowe,

Reklama

– psy tropiące,

– psy patrolowo-tropiące

Reklama

– psy kategorii do wyszukiwania zapachów narkotyków,

– psy kategorii do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych,

– psy kategorii do wyszukiwania zapachu zwłok ludzkich.

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Żywa skamielina.

Dokładnie 82 lat temu odkryto pierwszą żywą latimerię. Rybę która jest przedstawicielką pradawnego gatunku zwierzęcia. [...]

Dodaj komentarz

Reklama