Bizony powrócą do brytyjskich lasów!

Nadzieja dla kolejnego gatunku. Okazałe, dzikie bizony powrócą wiosną 2022 roku do brytyjskich południowo-wschodnich lasów po tysiącach lat nieobecności. Gromada czterech odchowanych zwierzaków umieszczona zostanie w rezerwacie East Blean Woods w celu odtworzenia i urozmaicenia obszarów naturalnych, a także zwiększenia liczebności stada.

Przedsięwzięcie to jednak wiąże się ze znaczącymi kosztami w wysokości miliona funtów. Oczywiście działania te warte są wszystkich środków, gdyż bizony swoją działalnością wspierają inne organizmy, a tym samym bioróżnorodność.

Opiekę nad zwierzętami będzie sprawować organizacja charytatywna Wildwood Trust, która zajmuje się przede wszystkim ochroną gatunkową.

„Wprowadzenie brakujących gatunków, takich jak żubry, na odpowiednie obszary, w celu przywrócenia naturalnych procesów zachodzących w siedliskach jest kluczem do kreowania zrównoważonego środowiska. Projekt ten ma udowodnić, że takie zmiany pomagają w rozwiązaniu kryzysu klimatycznego” przyznał dyrektor ds.ochrony przyrody w organizacji Kent Wildlife Trust.

Czy wy także sądzicie, że bizony znacząco przyczynią się do walki w załamaniem klimatycznym?

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama