Przedstawiamy najczęściej mylone ze sobą rasy psów

Poniżej przedstawiamy najczęściej mylone rasy w Polsce. Zdjęcia pochodzą z portalu Bored Panda.

1. Alaskan Malamute & Husky

Alaskan Malamute jest zdecydowanie większy: wyższy i cięższy. Mają dużo większą głowę i są masywniejsze. Malamute nie może mieć niebieskich oczu, w przeciwieństwie do Husky, które mogą mieć oczy błękitne lub jedno oko brązowe, a drugie błękitne. U Husky’ego ogon zwisa w dół, przez co jego wygląd jest bardziej wilkowaty. U Malamuta ogon zazwyczaj jest podniesiony w górę.

2. Akita Inu i Shiba Inu

Pierwszą rzeczą, która staje się oczywista, patrząc na te dwie rasy, jest ich rozmiar. Akita jest dwa razy większa od Shiby. Akity mają skłonność do ślinienia się, u Shiby to nie występuje.

3. Belgian Malinois i Owczarek Niemiecki

Reklama

Malinois bardzo przypomina owczarka niemieckiego starego typu, którego wzorzec możemy obserwować do lat 50-tych ubiegłego wieku. Jest bardziej smukły, lżejszy i ma zdecydowanie krótszą sierść od wilczura. Obie rasy są użytkowe i często pracują w wojsku i policji.

4. Golden Retriever i Labrador Retriever

Reklama

Oba psy mają podobny temperament — są psami towarzyskimi, czułymi, przyjaznymi. Jeśli chodzi o wygląd, Golden ma dłuższe i miękkie futro oraz puszysty ogon. Labradory mają bardziej umięśnioną budowę, są masywniejsze, a ich włos jest krótki.

5. Buldog Francuski i Boston Terrier

Buldożek francuski bardziej przypomina buldogi z bajek. Jest niski i krępy. Bostony są zdecydowanie smuklejsze i mają dłuższe nogi. Piesek francuski ma bardziej kwadratową głowę i stojące uszy, porównywane do uszu nietoperza. Boston terier ma bardziej okrągłą głowę i spiczaste uszy.

6. Chihuahua i Russian Toy Terrier

Reklama

Chihuahua jest bardziej krępy, natomiast Russian Toy przypomina smukłego pinczera miniaturowego. Występują w podobnej wysokości i podobnej wadze. Piesek rosyjski ma dłuższy pyszczek, a chihuahua krótszy.

7. Collie & Scottish Shepherd Sheltie

Sheltie są znacznie mniejsze niż collie. Wyglądają jak ich szczeniaki lub niemal identyczne miniaturki. Obie rasy są przyjazne i towarzyskie. Jednak collie mogą być bardziej wycofane i bardziej szanują swoją przestrzeń.

Zapisz się na newsletter!

Reklama
Reklama

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama