Adresówka dla psa- jak wybrać najlepszą?

Adresówka dla psa jest bardzo przydatną zawieszka, która może uratować Twojemu psu  życie. Jej wybór powinien być dobrze przemyślany. Grawerowana, zakręcana, plastikowa  – jak wybrać najlepszą i o czym trzeba wiedzieć? 

Adresówki dla psa nie są jedynie ładnym gadżetem, który dobrze komponuje się z  obrożą. Jest to wręcz obowiązkowy element każdego spaceru. Sprawdź, na co trzeba  zwrócić uwagę podczas zakupu adresówki.  

Co powinna zawierać adresówka dla psa? 

Najważniejszą informacją jest numer kontaktowy. Powinien być napisany lub wyszyty  najbardziej czytelną czcionką, jak tylko to możliwe. Pozostałe dane ogranicz do minimum.  Możesz umieścić też imię psa na zawieszce, ale nie jest to konieczne, szczególnie, jeśli  psiak nie reaguje na nie zbyt często. 

Adresówka dla psa – komu się przyda? 

Tak naprawdę każdy odpowiedzialny opiekun powinien zrobić wszystko, żeby jak najlepiej  zabezpieczyć swojego psiaka na spacerze. Psy gubią się stosunkowo często. Możliwe,  że smycz się zerwie, szelki zawiodą, albo psiak spuszczony na chwilę ze smyczy uda się na długi spacer. Warto przede wszystkim zaczipować swojego zwierzaka.  

Dzięki temu kiedy zostanie przez kogoś znaleziony, weterynarz będzie mógł sprawdzić jego chip. Jednak dla przypadkowego przechodnia, do którego Twój pies podejdzie, sprawdzenie takiej informacji jest niemożliwe! W końcu nikt nie nosi ze sobą czytnika chipów.  

Reklama

Właśnie dlatego adresówka dla psa, która zawiera nasz numer telefonu, to najlepszy  sposób na uchronienie naszego kochanego pupila przed trafieniem do schroniska.  Wypisany numer telefonu będzie łatwo i szybko dostępny dla każdego, kto napotka  samotnego psiaka i będzie chciał szybko mu pomóc. Żeby adresówka spełniała swoją funkcję, powinna być dobrze dobrana. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Adresówka dla psa – grawerowana, plastikowa, zakręcana? 

Adresówka dla psa musi zawierać czytelne informacje, które pomogą w ustaleniu  opiekuna na wypadek ucieczki psiaka. Zatem musi być ona trwała i czytelna. Nie może zmoknąć na deszczu, czy zniszczyć się. Powinna być przyczepiona do szelek lub obroży  i być przymocowana na tyle dobrze, żeby nie zerwać się podczas zaczepienia o krzak, czy gałąź. 

Reklama

Adresówki dla psa z karteczką

Metalowe lub plastikowe adresówki dla psiaka, w których umieszczona jest karteczka z  danymi opiekuna, jest najczęściej spotykanym rodzajem przywieszek. Niestety mają one  bardzo dużo wad.  

Przede wszystkim materiał, z którego są wykonane, czyli w tym przypadku metal, po  jakimś czasie rdzewieje, co uniemożliwia jest otwarcie. Dane zapisane na karteczce mogą rozmazać się pod wpływem wody i szybko stać się niemożliwe do odczytania. Wiele osób,  które nie posiadają psiaków, może nie domyślić się, że mała kapsułka to adresownik.  

Adresówki metalowe 

Adresówki metalowe ze stali nierdzewnej są bardzo trwałe. Tekst można umieścić na dwa  sposoby – można go wybić lub wygrawerować. Grawer jest o wiele częściej spotykany.  Minusem metalowych adresówek jest z pewnością hałas, jaki tworzą, kiedy obijają się o  obroże, czy podłogę.  

Brzęczenie szybko stanie się dla psa irytujące i nieznośne (na tej samej zasadzie nigdy nie  przyczepiajcie kotu do obroży dzwoneczka. Najlepiej w ogóle nie zakładajcie kotu obroży).  Metalowa adresówka może sprawdzać się dobrze, ale musi być zaopatrzona w gumowy  wygłuszacz. Metalowe adresówki są dostępne w szerokiej gamie kształtów i kolorów.  

Reklama

Adresówki plastikowe 

Adresówki plastikowe niestety dość szybko się niszczą. Dlatego przy zakupie trzeba  zwrócić dokładną uwagę na jej grubość i rodzaj tworzywa z jakiego została wykonana.  Plastikowa adresówka może być laminowana i grawerowana, co zwiększa jej trwałość.  Plusem jest to, że nie wydaje irytujących dla psa dźwięków.  

Numer wyszyty na szelkach lub obroży 

Jest to bardzo dobra opcja dla wszystkich psów, które bardzo często gubią doczepiane  adresówki lub są zirytowane odgłosami wydawanymi przez jakiekolwiek zawieszki.  Wyszycie numeru i imienia psa jest oferowane przez większość firm, które szyją akcesoria  spacerowe na wymiar. Trwałość napisu zależy od firmy, ale najczęściej jest on widoczny  przez długie lata.  

Aluminiowa adresówka wbudowana w obrożę 

Jest to świetne rozwiązanie dla tych psiaków, które bardzo często gubią swoje adresówki.  Aluminiowa adresówka jest zamocowana na stałe, nie brzęczy, nie zaczepia się o nic i nie  irytuje psiaka. W zależności od preferencji klienta mogę być one wbudowane w obrożę na  stałe lub mieć formę blaszki wsuwanej na taśmę.

Zapisz się na newsletter!

Reklama
Reklama

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Czym jest hot spot u psa?

Hot spot u psa występuje częściej, niż można by przypuszczać! Kiedy głaszczesz, czeszesz, czy sprawdzasz [...]

Reklama

Czytaj dalej

Jak oduczyć psa gryzienia?

Jak oduczyć psa gryzienia? Gryzienie jest niestety dla opiekunów bardzo nieprzyjemne i kiedy się zdarza, [...]

Dodaj komentarz

Reklama