Akwarium z szafką – jak przygotować miejsce na zbiornik?

Ustawienie akwarium w domu to ważna kwestia. Jego położenie ma wpływ na kondycję zbiornika, może także powodować niechciane komplikacje. Dlatego w większości przypadków, jeśli myślimy o zakupie większego akwarium powinniśmy dobrać do niego także szafkę akwariową, która dzięki swojej specyficznej budowie zapewnia nam i zbiornikowi bezpieczeństwo. Jak wybrać i przygotować miejsce pod akwarium?

Spis treści: ( kliknij aby przejść )

 1. Gdzie ustawić zbiornik?
  1. Szafka pod akwarium

   Gdzie ustawić zbiornik?

   W przypadku mniejszych akwariów nierzadko umieszcza się je na regałach czy nawet biurku. Warto pamiętać o jednej zasadzie, a mianowicie akwarium nie powinno stać w bezpośrednim sąsiedztwie z oknem bądź kaloryferem. Zbyt duża ilość światła dziennego będzie powodować niekontrolowany rozwój glonów, zaś wahania temperatur są niekorzystne dla całego ekosystemu akwarium.

   W momencie, gdy decydujemy się na zakup większego akwarium, powyżej 60 litrów pojemności, powinniśmy pomyśleć o zakupie kompatybilnej z nim szafki. Taki mebel ma bardzo wiele zalet i może ułatwić nam prowadzenie i utrzymanie zbiornika.

   Zestaw akwariowy z szafką i oświetleniem LED. Źródło: akwarystyczny24.pl 

   Szafka pod akwarium

   Szafka pod akwarium będzie nam potrzebna z tej przyczyny, że wypełniony wodą zbiornik może ważyć nawet do kilkuset kilogramów. Wiele naszych domowych mebli nie jest w stanie przez dłuższy czas bezpiecznie utrzymywać takiego ciężaru. Ustawienie zatem pełnego zbiornika na komodzie może być katastrofalne w skutkach – narażamy się na zniszczenie mebli, zalanie mieszkania i utratę całej obsady zbiornika. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zatem zakup szafki akwariowej lub wykonanie jej samemu.

   Reklama

   Szafki dostępne w sklepach zoologicznych i akwarystycznych znajdziemy w wielu ciekawych i nowoczesnych stylach i wykończeniach, z łatwością zakupimy również akwarium i szafkę w zestawie. W takiej szafce możemy bez problemu przechowywać wszystkie akcesoria do prowadzenia akwarium, takie jak wkłady do filtrów, testy do wody czy pokarm dla rybek. Dodatkowo, możemy zakupić szafkę, która posiada odpowiednie otwory, przez które odprowadzimy wygodnie i ukryjemy kable od urządzeń akwariowych, dzięki czemu sam zbiornik będzie prezentować się schludnie, a urządzenia będą chronione przed uszkodzeniem ze strony innych zwierząt domowych czy dzieci. Co do tych ostatnich, szafki są zamykane na klucz, tak że nasze pociechy nie mają swobodnego dostępu do wszystkich akcesoriów akwariowych. Zakup szafki jest zatem wyborem funkcjonalnym i estetycznym. Dzięki szafce, akwarium jest bezpiecznie oraz prezentuje się nienagannie.

   Zapisz się na newsletter!

   Reklama

   Autor: Artykuł partnera

   Reklama

   Podobne artykuły

   Reklama

   Czytaj dalej

   Dodaj komentarz

   Reklama