Prezent dla zwierzaka – co kupić pupilowi?

Wybierając prezenty, nie tylko świąteczne, warto pamiętać o czworonożnych członkach rodziny. Zwierzaki, podobnie jak ludzie, lubią się bawić i zajadać specjalne przysmaki, dlatego kupując prezent dla pupila, kieruj się jego preferencjami. Przy wyborze smakołyków lub karmy upewnij się, że zwierzę może je jeść, a stawiając na zabawki wybieraj te, dostosowane do wieku i rozmiaru pupila, zwłaszcza jeśli chodzi o psa. Jaki prezent dla zwierzaka kupić? Przedstawiamy nasze pomysły!

Najlepsze pomysły na prezent dla psa

Prezent dla psa, niezależnie od tego, co zdecydujesz się kupić – na pewno sam w sobie sprawi mu dużo radości. Chcąc więc obdarować pupila czymś sprawdzonym, kup mu jego ulubione przysmaki! Nic tak bowiem nie cieszy psiaków, jak pyszne i soczyste przekąski. Równie dobrym pomysłem jest oczywiście zabawka dla psa, która powinna być dobrana do potrzeb, preferencji i wieku czworonoga. Gumowe kości, pluszaki, piłki do aportowania, szarpaki, które pomogą rozładować nadmiar energii, piszczące zabawki czy te edukacyjne, wspomagające rozwój intelektualny pupila. Wybór jest naprawdę spory! Rozwijającą i zajmującą czworonoga na długie godziny zabawką są maty węchowe i interaktywne zestawy, które łączą zabawę z edukacją. Umieszcza się w nich ulubione smakołyki, a psiak musi je odnaleźć. Nagrodą za włożony wysiłek jest oczywiście pyszna przekąska! Czasem wystarczy wywęszyć chrupka, a innym razem, konieczne jest podejście do sprawy ze sprytem – psiak musi nacisnąć łapką przycisk, który otworzy pojemnik z ukrytym przysmakiem, innym razem podnieść klapkę lub wysunąć szufladkę. To gwarancja świetnej zabawy dla samego czworonoga, a także jego właściciela.

Równie dobrym prezentem dla pieska są legowiska, na których będzie mógł odpocząć, czy domowe budy, które pozwalają pupilowi schować się do środka. Jeżeli twój pies akceptuje ubranka, możesz kupić mu nowy strój lub świecącą w ciemności obrożę! Świetną opcją prezentu dla psa jest furminator to wyczesywania sierści, zestaw do pielęgnacji czy kosmetyki do kąpieli. 

Co wybrać na prezent dla kota?

Chcąc kupić prezent dla kota, podobnie jak w przypadku psiaków, niezawodne będą ulubione przysmaki. Dodatkowo, by sprawić pupilowi jeszcze większą przyjemność, możesz podarować mu jego własny kąt w postaci legowiska, namiotu czy nawet tipi! Dobrym pomysłem są też drapaki dla kotów, na których zwierzaki nie tylko mogą odpocząć, ale również naostrzyć pazurki i cieszyć się zabawą. Duży wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/prezenty-dla-zwierzaka.

Warto też pomyśleć nad zabawką, która na długo zaangażuje kota. Możesz samodzielnie wybrać wędkę, piłeczki z dzwoneczkiem lub bez – albo postawić na gotowe zestawy złożone z kilku różnych zabawek. Myszki materiałowe, piszczące i jeżdżące – każda z nich zapewni kotu rozrywkę na wiele godzin. Udanym prezentem może okazać się także zabawka edukacyjna, która pozytywnie wpłynie na koci intelekt i zaspokoi jego naturalne instynkty łowieckie.

Reklama

Jakie zabawki dla gryzoni wybrać na prezent?

Opiekunowie gryzoni również mają w czym wybierać, jeśli chodzi o prezenty dla ich zwierzaków. Podobnie jak w przypadku psów i kotów, także szczurek, świnka morska czy królik ucieszy się z nowego posłanka, specjalnej trawy czy zabawki dla gryzoni dobranej do jego gatunku. Kołowrotki, piłeczki, sznury z klockami czy zabawki stymulujące to doskonały wybór dla tych rozkosznych maluchów.

Oczywiście nie można zapomnieć o przysmakach lub o połączeniu ich z zabawką. W tym drugim przypadku sprawdza się np. tablica z przysmakami lub duża kolba do wielogodzinnego ogryzania. Równie dobrym prezentem będzie nowa toaleta, domek, hamak, drabinka czy tunel, dzięki któremu możesz stworzyć gryzoniowi tor przeszkód. Dobry prezent dla zwierzaka to także nowy transporter, kojec lub większa wygodna klatka.

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama