Poidła dla zwierząt – jakie kupić?

Zanim kupimy jakiekolwiek zwierzę czy to do hodowli w gospodarstwie, czy to domowe, musimy pomyśleć o niezbędnym wyposażeniu. Podstawa to oczywiście karmidła i poidła. Każde zwierzę musi mieć stały dostęp do wody pitnej, a to oznacza, że konstrukcja poideł powinna być dostosowana do potrzeb danego gatunku, a także do potrzeb młodych i dorosłych osobników. Sprawdź jakie poidła warto kupić i gdzie można je znaleźć w dobrych cenach. 

Poidełko dla królika

Poidełka dla królików dostępne są w sklepach zoologicznych, ale także w dobrych sklepach rolniczych. Takie poidło ma formę butelki z nakręcanym zaworem kulkowym, który zapobiega rozlewaniu wody przez królika. Należy wybierać odpowiednio duże modele, minimalna pojemność powinna wynosić ok. 300-350 ml, ale dla osobników dużych ras lub do montażu w klatkach, gdzie znajduje się kilka osobników, najlepiej kupić jeszcze większe poidełka np. o pojemności 600 ml lub 1,1 litra. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zwierzętom nie zabraknie wody, kiedy przez kilka godzin nie będzie nas w pobliżu. Poidła dla królików w średnim, dużym i największym rozmiarze dostępne są na tej stronie: https://lewmik.pl/kategoria/poidla-dla-krolikowgryzoni . 

Poidełko dla świnki morskiej

Dla świnek morskich, podobnie jak dla królików, należy wybierać poidełka kulkowe. W tym przypadku wystarczające będą jednak modele o mniejszej pojemności: 150-320 ml. Warto zwrócić uwagę czy wybrany model posiada butelkę w transparentnych kolorach. Najlepiej, żeby zbiorniczek był przezroczysty, dzięki czemu będzie można szybko ocenić ilość wody. Niektórzy hodowcy zamiast poideł używają miseczek. Nie jest do jednak najlepsze rozwiązanie. Zwierzę może przez przypadek przewrócić miseczkę i pozostać bez odstępu do wody. Lepiej więc stosować tradycyjne poidła kulkowe mocowane do klatki, ponieważ są stabilne i zwierzę nie może wylać z nich całej wody. Poidła dla świnek morskich dostępne są tutaj: https://lewmik.pl/kategoria/poidelka-dla-gryzoni.

Poidełko dla myszy

Dla myszy należy wybierać poidła kulkowe o najmniejszej pojemności. Wystarczające będą modele, w których pomieści się ok. 75 ml wody. Jest to zresztą funkcjonalne rozwiązanie. W poidełku oprócz wody można aplikować również leki. Poidełko kulkowe dla myszy jest łatwe w czyszczeniu i obsłudze, a dodatkową zaletą jest także cena – kosztuje zaledwie kilka złotych. 

Poidło dla drobiu

Hodowcy kur, gęsi czy kaczek mają do wyboru wiele modeli poideł. Na użytek niewielkiego gospodarstwa, w którym hoduje się kilka sztuk drobiu, odpowiednie będą poidła grawitacyjne. Wystarczy nalać wodę do zbiornika, nakręcić podstawę i odwrócić poidło, a potem umieścić je na ziemi. Woda będzie sama spływać do miski, ale jednocześnie nie będzie się z niej wylewać. Oprócz tego dostępne są też tradycyjne korytka oraz poidła butelkowe dla kurcząt. W gospodarstwach, w których hoduje się więcej sztuk drobiu można pomyśleć o montażu poideł dzwonowych automatycznych. Takie poidło samoczynnie pobiera wodę, więc nie trzeba pamiętać o jej regularnym uzupełnianiu. 

Reklama

Poidło dla bydła

Dla hodowców bydła także przygotowano urozmaiconą ofertę. Dostępne są poidła podgrzewane, które będą utrzymywać wodę w ciekłym stanie skupienia przy minusowych temperaturach. Na pastwisko można wybierać poidła wannowe, dostosowane do przewozu w aucie i do szybkiego opróżniania. Oprócz tego dostępne są tradycyjne poidła żeliwne i poidła izolowane. Ten ostatni model może być używany zarówno zimą, jak i latem. Zapobiega przemarzaniu i przegrzewaniu się wody, można ustawić go w pomieszczeniach albo na pastwiskach. Z kolei dla cieląt przeznaczone są korytka ze smoczkami. Może korzystać z nich kilka zwierząt jednocześnie. W sklepach dostępne są także duże poidła automatyczne.

Reklama

Poidełko dla szczura

Hodowlane gatunki szczurów, podobnie jak myszy, potrzebują poideł kulkowych. Odpowiednie będą te o mniejszej lub średniej wielkości do montowania po zewnętrznej stronie klatki. Najlepiej sprawdzą się modele ze zbiornikiem wykonanym z transparentnych materiałów. 

Zakupu poidełka trzeba dokonać z rozwagą, biorąc pod uwagę wymagania zwierzęcia i warunki eksploatacji. Największy wybór poideł dla różnych gatunków zwierząt znaleźć można w sklepach internetowych. 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Czapsy – do czego służą?

Podczas jazdy konnej masz bezpośredni kontakt z wierzchowcem. Nawet w przypadku powolnego pokonywania trasy musisz [...]

Jak często odrobaczać kota?

W życiu każdego kota szczególnie istotne miejsce powinna posiadać profilaktyka przeciwpasożytnicza. Pasożyty zewnętrzne, jak i [...]

Jak schłodzić psa latem?

Jak pomóc psu w upały, by nie męczyły go wysokie temperatury? Czworonogi podczas długiego pobytu [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama