Dwa czarne, 21-letnie koty znajdują wymarzony dom

Dwa czarne, 21-letnie koty znajdują dom

Niechciane, czarne, stare koty nie miały szczęścia w poszukiwaniu domu. Udało im się znaleźć cudownych, nowych właścicieli na ich jesień życia. Koci bracia zamieszkają ze studentką weterynarii z Norfolk. Leon i Nikita w wieku 21 lat doczekali się „domu spokojnej starości”.

Koty są ze sobą bardzo związane, niczym syjamscy bracia i wszystko robią ze sobą razem. Znajdowali się pod opieką Northamptonshire RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals — największa organizacja ochrony zwierząt na świecie), którzy ogłosili, że muszą być adoptowani we dwójkę. Zaznaczyli, że są to starsze koty, które wspólnie mają aż 42 lata. Koty, które osiągnęły sędziwy wiek, pilnie potrzebowały domu, w którym mogłyby spędzić swoje późne lata.

Po takiej reklamie kotów zgłosiło się ponad 100 osób chętnych na ich adopcję, jednak najlepiej zajmie się nimi Lucy Marheineke z Norfolk. Pracuje w gabinecie weterynaryjnym i studiuje weterynarię.

Lucy Marheineke spotkała się w piątek z Leonem i Nikitą.
Kiedy Michelle Billingham, z zespołu adopcyjnego RSPCA Northamptonshire, zobaczyła spotkanie pani Marheineke z Leonem i Nikitą, wiedziała, że to właściwa osoba. Powiedziała, że studentka weterynarii z King’s Lynn „zabłysnęła”, ponieważ miała doświadczenie w kontaktach ze starszymi kotami. „Dopasowała się idealnie” i zabrała kociaki do nowego domu w piątek.

Leon i Nikita mają już swój wiek i wymagają specjalnej opieki. Futro Nikity było bardzo zmatowiałe, kiedy przybył do oddziału RSPCA w zeszłym miesiącu. Leon nie mógł się odkleić od swojego brata. Było pewne, że ta para staruszków potrzebuje dobrego i pewnego domu. Pani Marheineke, która ma już w domu 14-letniego adoptowanego kota, powiedziała, że kocha starsze koty, i kiedy wie, że są pomijane przez prawie wszystkich ludzi, bo każdy chce mieć małego słodkiego kotka, to tym bardziej się w nich zakochuje.

Reklama

Bracia zamieszkają z 14-letnim kocim kolegą, z panią Marheineke i jej partnerem Ciaran Smith.

21 lat to już rekordowy wiek dla kota, ale według Księgi Rekordów Guinnessa najstarszy kot w historii dożył 38 lat.

Zdjęcia: RSPCA

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama