Olbrzymi aligator na polu golfowym na Florydzie. Zobacz film

Film pokazuje gigantycznego aligatora w klubie golfowym na Florydzie podczas huraganu Eta. Aligatory nierzadko pojawiają się w tym stanie, ale ten okaz jest wyjątkowy. Zwrócił uwagę wszystkich przez swoją wielkość oraz prehistoryczny wygląd.

W internecie można zobaczyć sporo spacerujących aligatorów po polach golfowych. Te wszystkie zdjęcia pochodzą z Florydy. Pola zawsze są ulokowane w pięknych okolicznościach przyrody, przy rzekach, stawach, zaroślach lasach. To doskonałe miejsca dla gadów na przechadzkę.

Nasz bohater został sfilmowany w czasie wichury. Nie była wystarczająca, aby powstrzymać potężnego aligatora przed spacerem na polu golfowym w Neapolu. Była to tropikalna burza Eta, która przyniosła wichury i groźne fale sztormowe około 60 mil na północny zachód od Tampy. Burza na krótko nasiliła się do huraganu kategorii 1, po czym uderzyła w stan. Aligator wydawał się niewzruszony pogodą, gdy uciekał do wody przez trasę dla golfistów.

Ogromny aligator został zauważony, pełzając po terenie Valencia Golf and Country Club. Zarejestrował go przez Tyler Stolting, zawodowy golfista w lokalnym klubie.

Wielkie aligatory nie są rzadkością w stanie Floryda — fani University of Florida kibicują maskotce — Aligatorowi. Dzikie mokradła Everglades na południu stanu nazywane są nawet królestwem aligatorów.
Zwierzęta te osiągają do 6 m długości, są bardzo szybkie, dzikie i niebezpieczne. Żywi się głównie rybami, ale także poluje na gady, płazy, ptaki i ssaki.

Lokalne władze ostrzegają turystów i podają w radiu i TV na Florydzie, jak należy zachować się przy spotkaniu z aligatorami. Osobniki te starają się unikać obecności człowieka czy hałaśliwych miejsc, jednak sprowokowane lub rozdrażnione potrafią stać się niebezpieczne dla człowieka.

Reklama

Zobacz film: https://www.facebook.com/watch/?v=556385748544641

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama