Nowa jakość opakowań na mokrą karmę dla zwierząt

Konsumenci chcą dla swoich czworonożnych przyjaciół tego, co najlepsze. Traktują pupili jak członków rodziny i wysoko stawiają poprzeczkę producentom karm, szukając produktów o składnikach jak najwyższej jakości. Rosnąca świadomość ekologiczna i troska o środowisko sprawiają, że coraz więcej osób zwraca uwagę także na surowce, z których wykonane jest opakowanie oraz na generowany przez nie ślad węglowy.

Wspomniane kwestie są istotne także dla producentów karmy dla zwierząt, którzy nie chcą pozostać w tyle w tym prężnie rozwijającym się segmencie rynku. Na szczęście istnieją przedsiębiorstwa, które oferują kompleksowe rozwiązania w zakresie przetwórstwa i pakowania żywności przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów i dbałości o środowisko naturalne. Przykładem jest firma Tetra Pak, która stworzyła wygodne i alternatywne dla puszek oraz przyjazne dla środowiska opakowanie na mokrą karmę.

Innowacyjne opakowanie na mokrą karmę dla zwierząt

Pierwsze na świecie retortowe, kartonowe opakowanie przeznaczone do wszystkich rodzajów mokrej karmy dla zwierząt domowych, będące bardziej zrównoważoną środowiskowo alternatywą dla puszek, saszetek, tacek aluminiowych i słoików, w które zwykle pakuje się żywność dla zwierząt. Opakowanie produkowane jest w większości z surowców odnawialnych, pochodzenia roślinnego i nadaje się do recyklingu. W porównaniu z puszkami jest lżejsze – na ciężarówce mieści się 10-20% opakowań więcej, co zmniejsza emisje związane z logistyką. Prostokątny kształt, inny niż w przypadku tacek aluminiowych, opakowań typu pouch i puszek sprawia, że opakowanie zajmuje nawet 30%* mniej miejsca na półce i nadaje się zarówno do handlu online, jak i detalicznego. 

Od pomysłu do sukcesu w branży

Dzięki ofercie Tetra Pak producenci żywności oraz napojów są w stanie w znacznym stopniu zautomatyzować i zoptymalizować wiele procesów, a co za tym idzie – podejmować trafniejsze i bardziej opłacalne finansowo decyzje biznesowe. Firma pomaga we wprowadzaniu produktów na rynek – od pomysłu i prototypu, po produkcję. Eksperci Centrum Rozwoju Żywności służą pomocą przy opracowywaniu receptur karm premium z wysokiej jakości składników oraz doradzają w zakresie poprawy jakości. Rozwiązania produkcyjne i przetwórcze Tetra Pak są zawsze dostosowane i adaptowane do indywidualnych potrzeb klienta, by zapewnić maksymalizację wydajności, elastyczności oraz jakości składników przy jednoczesnej minimalizacji odpadów, kosztów operacyjnych oraz wpływu na środowisko.Wypracowana przez długi okres silna pozycja na rynku sprawia, że przedsiębiorstwo to tworzy obecnie bezpieczne, innowacyjne i przyjazne dla środowiska produkty.

Tetra Pak, czyli sprawdzony wybór!

Tetra Pak już od wielu dekad jest synonimem profesjonalizmu oraz wysokiej jakości innowacyjnych produktów i usług. Pomaga swoim klientom, producentom żywności, odpowiadać na potrzeby konsumentów i pojawiające się trendy. Firma należy do światowej czołówki firm z branży przetwórstwa żywności i produkcji opakowań. Oferuje rozwiązania, które pomagają producentom żywności sprostać stale rosnącym wymaganiom konsumentów i zwiększyć skalę swojej działalności. Dzięki prawie 70-letniemu doświadczeniu w branży spożywczej w obrębie całego łańcucha wartości oraz gruntownej wiedzy na temat konsumentów Tetra Pak oferuje producentom żywności kompleksową współpracę i pomoc w opracowywaniu idealnych produktów kulinarnych i marek.Założone w 1951 roku przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie ponad 25 tysięcy pracowników na całym świecie, dzięki czemu jest w stanie realizować zlecenia dla niewielkich, jak i dużych kontrahentów. Motto firmy brzmi: „CHRONI TO, CO DOBRE™” i w pełni odzwierciedla ono wizję jej działalności i dążenie, aby żywność była bezpieczna. Warto dodać, że Tetra Pak zajmuje się przetwarzaniem i tworzeniem opakowań dla zróżnicowanych produktów, w tym m.in. napojów, serów, ale także mokrej karmy dla zwierząt domowych. 

Więcej informacji na temat działalności Tetra Pak, w tym oferty dla przedstawicieli biznesu i nie tylko można znaleźć na stronie: www.tetrapak.com/en-pl. Przedstawiciele przedsiębiorstwa z pewnością odpowiedzą na pytania i rozwieją jakiekolwiek wątpliwości dotyczące konkretnego modelu biznesowego i najbardziej optymalnych warunków współpracy. 

* Tetra Recart 390 ml odpowiada alternatywnym opakowaniom w identycznym rozmiarze w tej samej kategorii.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama