Niepełnosprawna krowa stawia swoje pierwsze kroki!

Coraz częściej na własne oczy możemy przekonywać się, że niepełnosprawności przestają być przeszkodą i ustępują przezwyciężającym ją cechom – zaradności i kreatywności.

Doskonałym tego przykładem jest urocza krowa Ruby Sue, która urodziła się z wadą nóg uniemożliwiającą jej chodzenie. Dzięki miłośnikom zwierząt działającym na ranczu “Safe in Austin Rescue”, cielę dostało szansę od losu w postaci wózka inwalidzkiego na specjalne zamówienie. Zwierzę poza problemami z chodem nie trudziło się z żadnymi kłopotami zdrowotnymi, a na dodatek było pełne życia i wigoru. To właśnie ten fakt sprawił, że organizacja Walkin’ Pets wspierająca niemobilne zwierzaki podjęła decyzję o pomocy dla Ruby Sue. Instytucja podarowała młodej krowie wózek stworzony specjalnie dla niej.

“Ruby nie była w stanie sama chodzić, gdyż miała tak naprawdę tylko dwie przednie nogi. Teraz dzięki wózkowi może się swobodnie poruszać i stawiać pierwsze kroki!” powiedziała ze wzruszeniem kierowniczka Walkin’ Pets.

Organizacja od 20 lat pomaga niepełnosprawnym zwierzakom z każdego gatunku, a dzięki tworzonym przez nich urządzeniom, zapewnia im lepszą jakość życia

fot: SWNS/ goodnewsnetwork.org

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama