Najbrzydszy pies świata 2019

Najbrzydszy pies świata – rasy, rankingi [zdjęcia]

Najbrzydszy pies świata jest wybierany co roku na konkursie organizowanym w Kalifornii i jest to bardzo lubiane i chętnie odwiedzane wydarzenie. W 2019 roku odbyła się już 31 edycja konkursu i nie zapowiada się na to, by miał przestać być organizowany. Dlaczego konkurs jest w ogóle organizowany i jakie psiaki wygrały w ciągu ostatnich 3 lat? 

Konkurs na najbrzydszego psa świata nie jest organizowany po to, by wyśmiewać się z braku urody tych uroczych zwierząt, ale po to, by pokazać światu, że niezależnie od wyglądu, każdy psiak jest piękny, mądry, lojalny i zasługuje na nieskończone pokłady miłości od swoich opiekunów. Niestety wielu psich kandydatów na najbrzydszego psa świata zostało porzuconych przez swoich właścicieli i adoptowanych przez ludzi, którzy dostrzegli w nich prawdziwe piękno i teraz chcą się tym pięknem dzielić z całym światem, właśnie między innymi poprzez uczestnictwo w takich konkursach. Porzucanie zwierząt przez ich wygląd, nieodpowiadający kolor sierści czy chorobę jest okrutne i miejmy nadzieję, że będzie coraz więcej ludzi, którzy tak jak właściciele „najbrzydszych psów świata” dostrzegą w tych psiakach coś więcej, niż tylko wygląd. 

Warto jeszcze wspomnieć o nagrodzie. Główną nagrodą w corocznym konkursie jest 1500 dolarów i kolejne 1500 dolarów, które zostanie przeznaczone na cel charytatywny związany z innymi zwierzakami. 

Ogromną popularność zdobył Peanut – najbrzydszy pies świata 2014 roku, który wygrał swoim strasznym spojrzeniem i rozczapierzonymi włosami. 

Najbrzydszy pies świata 2017 

Zwyciężczynią konkursu w 2017 roku została suczka Martha, jest ona przedstawicielką rasy mastiff neapolitański. Martha była adoptowana i przed adopcją żyła w naprawdę paskudnych warunkach. Teraz znalazła kochającą ją bezgranicznie właścicielkę. 

Reklama

Najbrzydszy pies świata 2018 

W 2018 roku tytuł najbrzydszego psa świata zdobył buldog francuski wabiący się Zsa Zsa. Publiczność i jury pokochali go za długi, wystający z pyszczka język. 

Reklama

Najbrzydszy pies świata 2019 

W 2019 roku nagroda powędrowała do psiaka o imieniu Scam the Tramp i wygrała niesfornymi włosami, zaspanym spojrzeniem i zwisającym języczkiem. 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Dlaczego psy wyją?

Dlaczego psy wyją? Czy ma to związek z tym, że pochodzą od wilków? Psiaki wyją [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama