Dwa lwy znajdują nowy dom z dala od terenów dotkniętych wojną.

Poniedziałek był długo wyczekiwanym dniem przybycia do Republiki Południowej Afryki dwóch lwów, które w zeszłym roku zostały uratowane przez Four Paws International. Zwierzęta przebywały w żałosnych ogrodach zoologicznych położonych głęboko w strefach wojennych Mosulu w Iraku i Aleppo w Syrii.

Według organizacji samce lwów, 6-letni Simba i 4-letni Saeed, byli dość chętnymi do współpracy pasażerami lotu Qatar Airways, którym w opuściły swoje jordańskie pseudo schronienie. Organizacja Four Paws International podała na swoim Facebooku, że nie było potrzeby stosowania środków uspokajających dla dwóch uratowanych lwów dzięki doskonałemu szkoleniu opiekunów zwierząt z naszego partnerskiego sanktuarium Al Ma’wa for Nature and Wildlife.

Od tego czasu lwy zostały pomyślnie przetransportowane do LIONSROCK Big Cat Sanctuary & Lodge, gdzie będą żyć w spokoju do końca życia.

Simba urodził się w zoo Montazah Al-Morour we wschodnim Mosulu w Iraku w 2014 roku podczas wojny. On i niedźwiedź o imieniu Lula zostali uratowani przez Four Paws, a następnie zabrani do Al Ma’wa w Jordanii. Saeed urodził się w Magic World Zoo niedaleko Aleppo w Syrii w 2016 roku i był jednym z 13 zwierząt uratowanych przez organizację w z tamtego miejsca.

Wycieńczone, odwodnione i dotknięte traumą zwierzęta aktualnie zdrowe i szczęśliwe dzielą swój nowy dom z 80 innymi lwami. Ich współtowarzysze również zostali uratowani z cyrków i ogrodów zoologicznych na całym świecie.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama