Dwa białe walenie przygotowują się do powrotu w morskie fale.

Z przyjemnością chcieliśmy poinformować, że ​​dwa wieloryby bieługowe , po latach odzyskały wolność. Stworzenia zwą się Little Grey i Little White. Zostały uratowane i wróciły do ​​morza w pierwszym na świecie rezerwacie wodnym na Islandii, zwanym Klettsvik Bay.

Little Grey i Little White są teraz w swoim basenie pod czujnym okiem swoich opiekunów. Będą potrzebować chwilę czasu, aby zaaklimatyzować się w środowisku naturalnym. Musi to nastąpić, zanim zostaną ostatecznie wypuszczone do większego rezerwatu w zatoce Klettsvik na wyspach Westmana u południowego wybrzeża Islandi.

Cały cykl przeprowadzki był pod nadzorem zespołu ekspertów i niezależnych weterynarzy. Jednogłośnie stwierdzili, że zwierzęta są całe i zdrowe. Świadczy o tym fakt odpowiedniego odżywiania się krótko po podróży z ich ośrodka opieki.

To pierwszy raz, kiedy Little Grey i Little White znajdują się w morzu od czasu zabrania ich z rosyjskiego centrum badań wielorybów w 2011 roku.

 Little Grey i Little White będą teraz poddawani całodobowej obserwacji. Najważniejsze jest aby dojrzały do powrotu w środowisko oceaniczne.

“Jesteśmy absolutnie zachwyceni, mogąc podzielić się wiadomością, że Little Grey i Little White są bezpieczne w swoich basenach opieki morskiej. Stworzenia są o krok od wypuszczenia ich do domu na otwartej wodzie ”- powiedział Andy Bool, szef SEA LIFE. 

Reklama

Po szeroko zakrojonym planowaniu i próbach, pierwszy etap ich wypuszczenia z powrotem do oceanu przebiegał gładko. Uważnie monitorujemy Little Grey i Little White wraz z naszym zespołem ekspertów i lekarzy. Pozostajemy pełni nadziei, że wkrótce ogłosimy ich wypuszczenie na wolną przestrzeń ”.

Budowa SEA LIFE TRUST ośrodek opieki nad waleniami jest największym osiągnięciem w opiece nad tymi gatunkami od dziesięcioleci.

Reklama

Źródło fot.: lifehacker.com.eu

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama