Czy warto iść z psem na szkolenie?

W domu pojawił się słodki szczeniaczek. Rodzina jest nim zachwycona, gdy tak uroczo liże po policzku właściciela czy nieporadnie biega za dzieckiem niosącym pluszaka. Z czasem piesek staje się coraz większy, nabywa pewnych cech charakteru i pojawia się pytanie: jak wychować szczeniaka? Czy szkolenie to dobry pomysł?

Niezbędna wiedza specjalistów

Każdy właściciel czworonoga wychowuje swojego pupila z myślą, że uda mu się nawiązać z nim dobre relacje, które pozytywnie wpłyną na psie zachowanie. Tymczasem już na początkowym etapie można nieświadomie popełnić wiele błędów, które trudno będzie później wykorzenić u zwierzęcia. Osoby szukające sposobu na to, jak wychować szczeniaka zazwyczaj posiłkują się wiedzą zdobytą w Internecie. Niestety każdy psiak ma inny charakter i praca z nim wymaga solidnej wiedzy.

Indywidualne podejście i ogrom wiadomości posiadają specjaliści, którzy zajmują się szkoleniem psów zawodowo. To jeden z powodów, dla których warto wziąć udział w treningu posłuszeństwa.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Nawiązywanie poprawnych relacji oraz silnej więzi ze swoim czworonogiem różni się od typowego szkolenia pod okiem doświadczonego behawiorysty. Szkolenie to praca z psem, której towarzyszą różnego rodzaju rozproszenia. Podczas gdy komendy „daj łapę” czy „zdechł pies” to elementy o charakterze rozrywkowym, tak hasło „równaj” lub „do mnie” stanowią podstawy bezpieczeństwa podczas każdego spaceru. W ten sposób można wyćwiczyć efektywne przywołanie i nie bać się o to, czy psiakowi coś się stanie, gdy odbiegnie na tyle daleko, że zniknie z pola widzenia swojego właściciela.

Jak wychować szczeniaka na grzecznego psa? Najważniejsze elementy, które powinien opanować każdy właściciel ze swoim czworonogiem, to nauka chodzenia na luźnej smyczy oraz skupienie uwagi na przewodniku.

Reklama

Regularny trening dla psa

Prawdą jest, że im częściej coś jest powtarzane, tym lepiej się utrwala. Regularny trening pozwoli psu zapamiętać kluczowe kwestie i wyostrzyć zmysły na sytuacje, które zdarzają się na każdym spacerze. Samodzielny trening w domu raz się odbędzie, a raz nie. Wiadomo – nie zawsze jest chęć, czasem zmęczenie bierze górę lub ze spaceru wyklucza chwilowa niedyspozycja spowodowana chorobą. Treningi pod okiem specjalistów wykonywane są regularnie. Na umówione lekcje po prostu trzeba się stawić, co samo w sobie jest niezłą motywacją.

Zrozumieć czworonoga

Zajęcia pod okiem doświadczonego behawiorysty z pewnością sprawią, że właściciel zrozumie lepiej swojego psa. Pozwoli mu to nawiązać jeszcze lepszą więź ze swoim pupilem – pojawi się nić porozumienia, która będzie kluczem dla bezpiecznych spacerów oraz zabaw na świeżym powietrzu. Każdy trening nauczy psa, że współpraca jest dla niego opłacalna.

Reklama

Gdzie na szkolenie?

O tym, jak wychować szczeniaka, najlepiej dowiedzieć się u sprawdzonego źródła. Przed wyborem szkoły dla swojego czworonoga należy sprawdzić opinie o pracujących tam behawiorystach, aby mieć pewność, że opłata za szkolenie to dobrze zainwestowane pieniądze.

Partnerem materiału jest portal o psach Nosem.pl.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama