Żwirek dla kota – dlaczego jest ważny i jak go wybrać

Koty to wyjątkowe zwierzęta, które przywiązują ogromną wagę do higieny osobistej, a także wyglądu i zapachu swojej toalety. Nasi mruczący ulubieńce zdecydowanie wolą miejsca czyste – to główne kryterium, którym się kierują. Duże znaczenie ma odpowiedni żwirek dla kota – to, jakiego produktu użyjemy, ma bezpośredni wpływ na komfort korzystania z kuwety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów podłoża, a każdy ma swoje wady i zalety. W ofercie lugers.pl przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych żwirków dla kotów, które zadowolą nawet najbardziej rozpieszczonych mruczków.

Jaki żwirek dla kota będzie najlepszy?

Chcąc wybrać najlepszy żwirek dla kota, trzeba dobrze poznać upodobania i indywidualne potrzeby pupila. Kotowate mają bardzo złożony wzorzec zachowań, definiujący proces wydalania. Dla komfortu psychicznego, kot musi mieć możliwość kopania w ściółce i przykrywania swoich odchodów – to instynktowne zachowania, które trzeba uwzględnić wybierając żwirek dla kota. Kocia natura sprawia więc, że najlepiej sprawdzają się podłoża luźne i drobnoziarniste, a przy tym miękkie i suche. Im bliżej im do naturalnego Piastu, tym lepiej.

Warto również wziąć pod uwagę rodzaj sierści, kondycję, tryb życia i wcześniejsze przeżycia pupila. W sklepie lugers.pl można znaleźć duży wybór żwirków dla kotów, także tych o wyjątkowych potrzebach:

  • Żwirki produkowane z surowców naturalnych, takich jak kukurydza czy drewno. Będą idealne w przypadku kotów wrażliwych, ponieważ są produktami hipoalergicznymi. Dodatkowo, jest to rozwiązanie ekologiczne, a sam żwirek – biodegradowalny.
  • Żwirki niepylące lub antybakteryjne. Ta specjalistyczna grupa produktów powstała z myślą o kotach, które mają problemy z układem oddechowym, moczowym lub cierpią na jakąś alergię. Żwirek dla kota tego typu jest pozbawiony sztucznych dodatków

Główne rodzaje żwirków dla kotów

W trosce o potrzeby Klientów, w naszym sklepie internetowym przygotowano szeroką gamę produktów. Jakie są główne rodzaje żwirków dla kotów, które z pewnością zaspokoją potrzeby mruczków? Do najpopularniejszych należą żwirki bentonitowe, które są ciężkie i stabilne, a przy tym dobrze absorbują wilgoć. Pochłaniają też nieprzyjemne zapachy. Inną opcją jest żwirek dla kota drewniany – ekologiczny, który można wyrzucać do toalety lub przeznaczyć na kompost. Zwykle nawet najbardziej wybredne koty akceptują je, ponieważ mają naturalny zapach. Inne opcje to żwirki silikonowe lub kukurydziane. Zdecydowanie warto zdecydować się na wysokiej jakości żwirek dla kota z renomowanego, internetowego sklepu zoologicznego.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama