Pies w biurze? Dlaczego nie!

Zwierzęta w miejscu pracy

Zwierzęta w miejscu pracy powoli przestają wprawiać w zdumienie. Bliskość czworonogów sprawia, że pracownicy są bardziej wyluzowani, skorzy do pomocy i lepiej zintegrowani. Dobry nastrój personelu wpływa na decyzję zwierzchników, którzy są za częstszymi odwiedzinami pupili.

Spis treści: ( kliknij aby przejść )

 1. Zwierzęcy terapeuci
  1. Zwierzęta i praca

   Obecność czworonogów w miejscu pracy ich właścicieli powoli przestaje zadziwiać zarówno współpracowników, jak i odwiedzających biuro klientów. Atmosfera, jaka panuje podczas ich wizyt, ma odbicie w lepszej pracy ich opiekunów i przebywających w tym samym pomieszczeniu ludzi. Zwierzęta mają wyjątkowe właściwości terapeutyczne, niwelują napięcie i wytwarzają korzystne dla ludzi fluidy. Obecność zwierzaka działa kojąco i niweluje stres. Praca w takim klimacie przynosi satysfakcję i jest łatwiejsza.

   Zwierzęcy terapeuci

   Związek człowieka ze zwierzętami ma długą historię. Stworzenia te towarzyszą nam od setek tysięcy lat. Dzięki ich sile, kondycji i szybkości ludzie mogli odbywać długie podróże, przewozić towary i przystosowywać nowe tereny pod swoje uprawy. Zwierzęta pilnowały domostw, ostrzegały przed drapieżnikami i towarzyszyły ludziom na polowaniach. Dzisiaj, gdy postęp cywilizacyjny sprawił, że nie ma potrzeby korzystać z ich siły, wytrwałości i sprytu, zwierzęta stały się domowymi pupilami. I tak niemal w każdym domu czy mieszkaniu możemy spotkać psa, kota, ptaszka lub inne zwierzę, które traktowane jest jak członek rodziny. O tym, jak ważny jest kontakt ze zwierzętami, przekonały się osoby korzystające z hipoterapii (terapia z koniem), dogoterapii (terapia z psem) oraz z terapii z kotem. Pozytywny wpływ zwierząt używanych w terapiach sprawia, że stan zdrowia osób korzystających z sesji terapeutycznych ze zwierzętami, ulega znaczącej poprawie. Zmiany te są możliwe, dzięki regularnym kontaktom ze zwierzętami.

   Zwierzęta i praca

   W dzisiejszych „zabieganych” czasach kontakt ze zwierzętami jest nieodzowny. Przebywając z czworonogami, stajemy się bardziej zrelaksowani i wyciszeni. Dobra aura, jaką wytwarzają wokół siebie zwierzęta, korzystnie wpływa na procesy umysłowe ludzi, przebywających w ich otoczeniu. Dzięki większej koncentracji jesteśmy w stanie szybciej i lepiej wykonywać swoje obowiązki służbowe nie narażając się przy tym na szybkie wypalenie, stres, i przemęczenie. Przyprowadzając ze sobą pupila do pracy, nie musimy się też martwić o to, że siedzi samotny w domu, podczas gdy my musimy pracować. Wystarczy wziąć dla niego posiłek, zapewnić mu miejsce do leżenia i miskę ze świeżą wodą a zwierzę z radością dotrzyma nam towarzystwa. Krótkie przerwy, jakie będziemy musieli sobie zrobić, aby wyprowadzić go na spacer, pozwolą dotlenić umysł i „rozprostować kości”.

   Przed przyprowadzeniem pupila pamiętajmy jednak, żeby skonsultować swój zamysł z przełożonymi i współpracownikami, może bowiem okazać się, że będzie to niemożliwe, ponieważ kolega z sąsiedniego biurka ma alergię na sierść lub np. boi się psów. Warto jednak spróbować przyprowadzić zwierzę do pracy i sprawdzić, jak będzie wyglądała praca z pupilem u boku. Może Twoje zwierzę zmieni atmosferę w pracy, a Ty zyskasz nowych, kolegów, którzy tak jak Ty codziennie zostawiają zwierzę w domu, martwiąc się przy tym o jego samopoczucie. Warto wtedy uzgodnić kto i kiedy przychodzi ze swoi pupilem, tak aby każdy mógł skorzystać z pracy z czworonogiem u boku. Takie zachowanie sprawi, że atmosfera w firmie ulegnie znaczącej poprawie, a praca przestanie być tylko męczącym i stresującym obowiązkiem, i zacznie sprawiać przyjemność.

   Reklama

   Zapisz się na newsletter!

   Autor: Piotr Maciejowski

   Programista, przedsiębiorca, bloger, fotograf i oczywiście miłośnik zwierząt ;)

   Reklama

   Podobne artykuły

   Reklama

   Czytaj dalej

   Czy psy śnią?

   Czy zastanawiałeś się kiedyś czy psy mają sny i czy gdy pies szczeka i biega [...]

   Jedna myśl na temat “Zwierzęta w miejscu pracy

   Dodaj komentarz

   Reklama