Zabawki edukacyjne dla psa, czyli najlepszy prezent

Jeżeli w waszym domu jest pies, zapewne są też i psie zabawki. Jaką pełnią funkcję, dlaczego warto je kupować i co warto wybrać z oferty rynkowej? Podpowiadamy!

Zabawki dla psów

Niemal każdy sklep zoologiczny online ma w swojej ofercie wiele różnych zabawek dla psów. Ich wybór jest tak duży, że na początku można trochę się pogubić. Piłki, gryzaki, zabawki edukacyjne, linki, sznurki, zabawki piszczące i takie, do których wkładamy przysmaki – każdy psiak i jego właściciel znajdzie coś dla siebie. Nie dajcie się jednak zwieść słowu „zabawka”. Te gadżety są niezbędne do tego, aby pies mógł się rozwijać i zachował zdrowie. Warto kupować zabawki i dbać, by pies z nich korzystał.

Dlaczego pies potrzebuje zabawek?

Człowiek poprzez zabawę może się uczyć, relaksować, rozwijać swoje umiejętności. I nasi czworonożni przyjaciele dokładnie w ten sam sposób korzystają z zabawek. Wszelkiego rodzaju gadżety węchowe i edukacyjne pozwalają psu nabywać nowe umiejętności, stymulują mózg, a także, co szczególnie ważne, zmniejszają poziom stresu i pozwalają się wyciszyć. To nie wszystko, zabawki takie, jak piłka czy szarpak budują pomiędzy właścicielem a pupilem więź. Nie ma lepszego sposobu na umacnianie relacji niż wspólna zabawa.

Zabawki wykorzystuje się również do trenowania psów, nagradzania ich (zabawa z właścicielem to także forma nagrody), a także nauki bycia samemu. To właśnie zabawki, zwłaszcza edukacyjne, pozwalają psom być aktywnym, nawet w podeszłym wieku.

Zabawki edukacyjne dla psa – co wybrać?

Każda zabawka, to jednocześnie gra. Zadaniem psa jest odnaleźć smaczki, ale by się do nich dostać, musi wymyślić rozwiązanie – uczy się więc korzystać ze sprytu.

Reklama

Przykładem takiej zabawki będzie dwustronna zabawka Dog Activity Game BONE, gdzie pies musi podnieść specjalnie stożki, by dostać się smaczków, lub też przesuwać pokrywy. Z kolei zabawka Dog Activity Gambling Tower, stawia przed psem zadanie wydobycia smaczków z wielopoziomowej wieży. To rozwija jego inteligencję, myślenie, ale też pozwala rozładować energię.

Wiele radości pupilowi sprawi również zabawka w stylu „dotknij i obróć“. Ta prosta czynność powoduje, że z gadżetu będą wypadać psie smaczki. Świetna, prosta rozrywka oraz dużo wąchania – a wąchanie to jedna z najbardziej podstawowych potrzeb psa, która musi być zaspokajana codziennie. Ponieważ zabawka ma funkcję pobudzającą, psiak szybko się zmęczy, a to szczególnie pożądane w okresie jesienno-zimowym, gdy spacery i aktywności na zewnątrz są krótsze.

Reklama

Wszystkie gry logiczne, gdzie pies musi użyć sprytu, aby wydobyć smakołyki, świetnie wypływają na jego kondycję, psychiczną i fizyczną. Najlepiej, aby pupil przynajmniej raz dziennie musiał zmierzyć się z wyzwaniem. Zabawki edukacyjne dla psa to naprawdę wspaniały i wartościowy prezent!

Na jakie jeszcze zabawki zwrócić uwagę?

Na pewno na gryzaki, bo zaspokajają instynktowną potrzebę gryzienia i żucia. Gryzak może rozwiązać problem niszczenia butów, czy dewastowania mebli. Bardzo przydatne będzie również sum-plast, zabawka, którą wypełniamy od środka smakołykami (na przykład pastą, którą można dodatkowo zamrozić). Pupil może spędzić z nią nawet kilka godzin, więc świetnie zajmuje mu czas i jednocześnie uczy go, jak być samemu.

Warto kupować psu zabawki!

Jak widać, to się naprawdę opłaca, na wielu polach. Pies, który regularnie korzysta z zabawek interaktywnych, zaspokaja swoje potrzeby, uczy się nowych rzeczy, rozwija myślenie logiczne, rozładowuje stres. To wpływa korzystnie na jego rozwój i kondycję psychiczną. Co ważne, zabawki świetnie sprawdzają się na każdym etapie rozwoju psa.

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Jak nauczyć psa czystości

Jak nauczyć psa czystości?? To pytanie zadają sobie nieustannie właściciele psów (szczególnie szczeniaków) na całym [...]

Reklama

Czytaj dalej

Reklama