Ten kot myśli, że jest psem!

Parę lat temu strażak z Belgii zauważył na drodze ranne zwierzę. Natychmiast się zatrzymał i zauważył, że jest to mały rudy kotek leżący w kałuży krwi. Musiał wbiec pod samochód i niestety był poważnie ranny. Niestety naokoło nie było nikogo, kto by się przyznał do bycia właścicielem zwierzaka. Strażak wiedział co musi zrobić i natychmiast zawiózł maleństwo do weterynarza.

Kot spędził u weterynarza kilka dni. Mimo kiepskiego stanu zwierzęcia udało się go uratować. Żona strażaka Natalie miała obawy przed przyjęciem kolejnego zwierzaka do domu. Mieli już wtedy dwa psy i dwa koty. Okazało się, że psy nie tylko polubiły malucha, ale wychowały go jak swojego. Rudy malec, odkąd został przywieziony do nowego domu wpatrywał się w owczarka szwajcarskiego. Później zainteresował się także drugim psem. Został szybko zaakceptowany przez oba psy i traktowany jak ich dziecko. Nikt nie spodziewał się tego, że kiedy dorośnie, dalej będzie towarzyszył psom na każdym kroku.

Kot Azmael należy do stada psów i zachowuje się jak psy. Spędzają czas wspólnie, bawią się, a nawet chodzą ze sobą na spacery. Nathalie zaczęła robić zdjęcie tej szalonej trójce podczas spacerów i wspólnych aktywności. Po wrzuceniu ich w przestrzeń internetu niemal natychmiast zyskali rzesze fanów. Pod tylko jednym artykułem na ich temat można zobaczyć 77 tysięcy lajków.

Na zdjęciu tytułowym można zobaczyć całą trójkę: pies Nimue (Altdeutscher Schäferhund), kot Azmael i pies Liam (biały owczarek szwajcarski).

Ich wspólne spacery w stadzie to doskonały przykład tego, jak dobrze wszystkie zwierzęta potrafią się dogadać. Kot niemal każdego ranka towarzyszy psom na spacerze. Rodzina czuje się tak, jakby miała w sumie trzy psy. Muszą być jednak ostrożni, ponieważ Azmael nadal nie zwraca uwagi na samochody na drodze. W razie zagrożenia trzeba go szybko złapać i nieść, jeśli w zbliża się nadjeżdżający samochód. Kot nie boi się innych psów, a nawet je przegania. Jedyne co różni go z zachowania od psa, to to, że nie szczeka.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama