Pies na wakacjach

Pies w samolocie – Lot, Ryanair i inne linie lotnicze

Pies w samolocie to coraz częstszy widok. Kochamy swoje psiaki i traktujemy je jak członków rodziny, dlatego nie chcemy zostawiać ich, wyjeżdżając na wakacje. Na szczęście coraz częściej można bez problemu zabrać swojego psa ze sobą, nawet podróżując samolotem. Niestety jeszcze nie wszystkie linie lotnicze pozwalają na przewóz zwierząt. Jeśli wybieramy się za granicę, trzeba oczywiście wyrobić mu paszport (który na szczęście jest ważny dożywotnio), a następnie zaopatrzyć się w transporter, wypełnić kilka formalności i można ruszyć w drogę! O czym warto pamiętać? 

Pies w samolocie Ryanair 

Ryanair niestety nie zezwala na przewóz psów. Wyjątkiem są psy przewodnicy, którzy podróżują z osobami niewidomymi. Jednak nawet psy przewodnicy nie mogą towarzyszyć na kilku wybranych trasach swoich opiekunom. Warto sprawdzać na bieżąco, o jakie trasy chodzi. 

Pies w samolocie LOT 

Linie lotnicze lot pozwalają na przewód psa, kota i tchórzofretki. Czasami właściciele zastanawiają się, czy pies w samolocie na kolanach ma rację bytu? Zależy to tak naprawdę od wagi i wielkości zwierzaka. Cięższe i większe będą musiały niestety zostać umieszczone w luku bagażowym, lżejsze i mniejsze będą mogły zostać ze swoim opiekunem na pokładzie. 

WizzAir 

Te popularne linie lotnicze również nie zezwalają na przewód zwierząt, podobnie jak linia Ryanair, za wyjątkiem psów przewodników. 

Easyjet 

Ta linia lotnicza nie zezwala niestety na przewóz zwierząt z wyjątkiem psów przewodników. 

Reklama

Lufthansa

Lufthansa zezwala na przewód psa lub kota, podobnie jak LOT, to, czy będzie on na pokładzie, czy w luku bagażowym, zależy od jego wielkości. 

Pies emocjonalny w samolocie 

Jeśli Twój pies reaguje na podróże dość emocjonalnie, możesz poprosić weterynarza o podanie mu środków uspokajających. Zazwyczaj trzeba będzie podawać je na kilka dni, a nawet tygodni przed podróżą. Możesz podać je psiakowi zarówno wtedy, kiedy będzie on podróżował w luku bagażowym, jak i wtedy, kiedy będzie na Twoich kolanach. Jeśli będziesz miał/a psiaka przy sobie, będziesz w stanie dodatkowo uspokajać go delikatnym głaskaniem.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama