Dzieci nie radzą sobie psychicznie. Organizacja prowadzi terapię ze zwierzętami domowymi

Organizacja, która wykorzystuje zwierzęta, aby przynosić szczęście dzieciom, zmagającym się ze zdrowiem psychicznym to HugglePetsCIC z Wielkiej Brytanii (HugglePets in the Community – przytulanie zwierząt dla społeczeństwa). Twórcy tej metody odkryli w jak niesamowity sposób żółwie, jaszczurki, a nawet ślimaki pomagają dzieciom z niepokojem.

Dzisiejsze dzieci mogą borykać się z wieloma przytłaczającymi problemami, od skrajnego niepokoju spowodowanego pandemią po trudne życie domowe. Nie mają żadnej odskoczni, zwłaszcza teraz, kiedy nawet nie mogą wyjść z domu. HigglePetsCIC angażuje swoje zwierzęta do pracy, aby pomóc złagodzić ich problemy.

Jednym z pacjentów był nastoletni Harry Dews, który przyznał, że spotkanie ze zwierzętami pomogło mu obniżyć poziom niepokoju.

Inna dziewczynka 15-letnia Becky, która wróciła do szkoły po zniesieniu blokady we wrześniu, była zbyt przerażona, by wejść do klasy ze wszystkimi uczniami. W przeciwieństwie do swoich przyjaciół nie była w stanie wytrzymać w sali i zamiast tego spędzała osiem godzin dziennie, ucząc się samotnie w szkolnej bibliotece. Miała ogromne trudności z nadpobudliwością oraz rozmową za pomocą słów. W pewnym momencie rozważała nawet odebranie sobie życia.

Teraz, dzięki dobroczynnej działalności organizacji, odzyskuje uśmiech na twarzy i codziennie robi postępy. To wszystko dzięki bardzo wyjątkowej nowej przyjaciółce, jaszczurce Georgie.

Hannah Dixon z HugglePetsCIC wyjaśniła: „Becky naprawdę się otwiera, kiedy spędza czas z naszym brodatym smokiem, Georgie. Po zaledwie czterech tygodniach pracy z nami zdecydowała, że chce wrócić do swoich lekcji angielskiego i ponownie zintegrować się z rówieśnikami”.

Reklama

Becky miała szczęście i wzięła udział w sześciotygodniowym kursie prowadzonym przez HugglePetsCIC. Organizacja prowadzi warsztaty z dziećmi w wieku szkolnym w okolicy Wolverhampton. Takie spotkanie finansuje National Lottery (tamtejszy toto lotek).

HugglePetsCIC ma ogromną gamę zwierząt, które zabiera na swoje sesje terapeutyczne, w tym żółwia, jaszczurkę – zwaną brodatym smokiem, królika, a nawet ślimaka nazywanego Garym Gangsterem.

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama