Kot-kleptoman, kradnie rzeczy od sąsiadów i przynosi na wycieraczkę (galeria)

Ten kociak to typowy zbieracz, który znosi znalezione fanty na wycieraczkę swoich właścicieli. Sąsiedzi muszą się mieć na baczności, ponieważ kotka o imieniu „Chiny” zgarnia wszystko, co może złapać i nieść w pyszczku.

Chiny spaceruje w okolicy swojego domu, zwiedzając okoliczne podwórka. Z każdego wyjścia musi coś przynieść. Są to czasem zwykłe rzeczy, jak skarpetka, czyjś list ze skrzynki czy woreczki na psią kupę. Zdarzają się jednak często rzeczy niebezpieczne: nożyczki, żyletka, fajerwerek. To już jest problem.

Monica – właścicielka kota powiedziała, że są razem od 2013 roku. Kiedy przygarnęła China Doll (to całe imię Chiny), miała już w domu 4-miesięcznego kociaka Wafla (Waffels). Z początku nic nie wskazywało na to, że któryś z kotów okaże się zbieraczem.

W wieku 2-3 lat, Chiny zaczęła znosić pod drzwi Monicy skarpetki i różne rzeczy należące do jej współlokatorów. Kiedy wyprowadziła się z mieszkania do domu jednorodzinnego, kotka pierwsze co przyniosła to paczka papierosów, a następnie zapałki z ganku sąsiada.

Niestety kot-kleptoman nie daje się oduczyć znoszenia rzeczy i do dzisiaj, jeśli jest to coś wartościowego, to właścicielka później musi szukać, któremu sąsiadowi dana rzecz zaginęła.

Zdjęcia: songofmyfelines

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama