Człowiek wskoczył do wody, gdy zobaczył rekina. Później szybko z niej uciekał. Film ma 9 mln wyświetleń.

Ten filmik został nagrany przypadkowo przez kolegę naszego bohatera. Obydwaj postanowili popływać w Oceanie Spokojnym i nie planowali większych przygód.

Amerykanie zobaczyli w wodzie niegroźnego rekina olbrzymiego. To bardzo popularny w tamtych okolicach rekin, zwany inaczej długoszparem, który żywi się planktonem. Jego wygląd robi wrażenie. Największy zanotowany osobnik mierzył ponad 12 metrów długości. Zazwyczaj mają od 4 do 7 metrów długości. Pomimo strasznego wyglądu są to spokojne zwierzęta, których nie musimy się obawiać. Są łagodne i niegroźne dla człowieka, jeśli nie są celowo zaatakowane. Rekiny olbrzymie pływają z szeroko rozwartym otworem gębowym i pobierają pokarm w formie drobnych organizm pływających w wodzie. W ciągu godziny przez ich paszcze przepływa nawet 2 tysiące ton wody.
Pływanie w okolicy długoszparów jest dość popularne i nie stanowi zagrożenia dla ludzi.

Wszystko byłoby ok, gdyby to naprawdę był rekin olbrzymi. Niestety po wskoczeniu do wody nasz śmiałek, w okamgnieniu zauważył, jak fatalny błąd popełnił. Ryba, którą zobaczył to najgroźniejszy rekin dla człowieka – żarłacz biały.

Żarłacz biały zwany ludojadem to jeden z największych, drapieżnych rekinów na świecie. Żywi się dużymi rybami, żółwiami morskimi oraz poluje na foki i delfiny. Ma bardzo czuły węch i potrafi wyczuć jedną kroplę krwi w 115 l wody. Według uczonych żarłacz biały poluje na ludzi przez pomyłkę, myląc ich ze swoim naturalnym pożywieniem. Kiedy zaatakuje człowieka zazwyczaj gryzie, a wyczuwając, że upolował nie ten gatunek, zostawia ofiarę, pozwalając jej przeżyć. Swoją sławę zawdzięcza atakom na ludzi w okolicach południowej Australii, Nowej Zelandii, USA i południowej Afryki, a więc na terenach występowania tego gatunku.

Amerykanin zaraz po wskoczeniu do wody krzyknął do swojego kolegi, że to był bardzo zły pomysł. Już wiedział, co mu grozi. Pamiętaj, zanim rzucisz się w morskie fale, upewnij się, że jesteś bezpieczny. Takie fatalne pomyłki mogą skończyć się tragicznie.

Wideo do filmiku:
https://www.tiktok.com/@rydersonthestorm/video/6874270266256526597?referer_url=https%3A%2F%

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama